Multimedialny Park Fontann

i

Autor: Ewa Sas

Powstanie nowa dzielnica w Warszawie, ale... tylko na weekend! [MULTIMEDIALNY PARK FONTANN]

2021-05-11 18:47

Wszyscy jesteśmy spragnieni pokazów w Multimedialnym Parku Fontann. Ze względu na pandemię w zeszłym roku widowisko zostało odwołane. Sprawdziliśmy, jakie plany operatorzy obiektu mają w tym roku. Dobra wiadomość jest taka, że już w ten weekend na Podzamczu czekać będą atrakcje.

Postępy prac na budowie Południowej Obwodnicy Warszawy

Nowa dzielnica w Warszawie

W najbliższy weekend Warszawa wzbogaci się o nową dzielnicę. Będzie to Dzielnica Poetów. W ramach akcji przewidziano spotkania z warszawskimi poetami, przy Multimedialnym Parku Fontann pojawią się też biblioteczki book-crossingowe, ale to nie koniec atrakcji.

- Wybraliśmy wiersze artystów związanych z Warszawą, ale też specjalny blok będzie poświęcony twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, w związku z rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady, operatora parku fontann. - Artyści podjęli się nagrań tej twórczości: Anna Nehrebecka, Anna Dereszowska, Zbigniew Zamachowski czy Adam Bauman. Akomponiuje im muzyka, która podkreśla to, co znajduje się w tych wierszach. Wykorzystaliśmy do tego system audio, który zwykle służy do pokazów w Multimedialnym Parku Fontann. Teraz te głośniki będą emitować poezję.

Wszystko startuje w Noc Muzeów, 15 maja. Tego samego dnia, a właściwie nocy, o godzinie 21 w pawilonie artystycznym Fontanna zaplanowano artystyczne spotkanie literackie z poetami: Krystyną Dąbrowską oraz Piotrem Matywieckim.  Poetyckie nagrania z głośników płynąć będą co weekend do początku czerwca. Wówczas, na sobotę 4 czerwca, zaplanowano koncert. - Będzie to koncert poświęcony twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i poetów jemu współczesnych - mówi Andrzej Matusiak. Organizatorzy liczą też, że uda im się w przyszłości zorganizować kiermasz książki.

Co dalej z pokazami w Multimedialnym Parku Fontann?

Fontanny działają już po zeszłorocznym remoncie. Jednak na pokazy typu światło-dźwięk będziemy musieli jeszcze poczekać. Wszystko ze względu na panujące obostrzenia. Pokazy są w praktyce imprezą masową, bo każdy gromadzi 10-20 tys. widzów. - Aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom musimy działać zgodnie z przepisami - mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady. Dodaje też, że program artystyczny jest już gotowy i jak tylko pojawi się pozwolenie to pokazy zostaną uruchomione.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Czy imprezy sportowe powinny zostać odwołane przez koronawirusa?
Źródło: Powstanie nowa dzielnica w Warszawie, ale... tylko na chwilę! [MULTIMEDIALNY PARK FONTANN]