Rower

i

Autor: pixabay.com Rower

Otwarty Warsztat Rowerowy Warszawa - gdzie jest, jak działa i kto może skorzystać?

2021-11-12 14:00

W tym miejscu można skorzystać z warsztatu, umyć rower, kupić niedrogie części lub oddać swój stary jednoślad. Otwarty Warsztat Rowerowy Warszawa to wyjątkowe miejsce, które prowadzi też działania charytatywne. Gdzie się znajduje i jak funkcjonuje? Sprawdźcie w naszym artykule.

Otwarty Warsztat Rowerowy to bez wątpienia jedna z najciekawszych inicjatyw społecznych działających w Warszawie. Miejsce to istnieje w ramach Stowarzyszenia Mierz Wysoko i działa na rzecz popularyzacji rowerów w przestrzeni miejskiej. To szczególnie ważne w stolicy, która zmaga się z problemem smogu i korkujących się ulic. Warszawski Otwarty Warsztat Rowerowy udostępnia narzędzia, myjnie i tanie części, ale w tym miejscu możemy też zostawić swój stary bicykl, z którego pracownicy zrobią wielki pożytek. Gdzie znajduje się warsztat i w jaki sposób można z niego skorzystać? O tym w dalszej części artykułu.

Policjanci z grupy SPEED szkolili się na torze

Otwarty Warsztat Rowerowy w Warszawie - ADRES

Gdzie znajduje się Otwarty Warsztat Rowerowy? Zlokalizowany jest na Woli. Jego adres to ul. Wolność 2.

Jak działa Otwarty Warsztat Rowerowy?

Główne działanie warsztatu to recykling rowerów. Można tam dostarczyć rowery praktycznie w każdym stanie, rozmiarze i każdego rodzaju. Jednoślady zostają poddane serwisowi lub rozebrane na części do napraw. Część działających lub naprawionych w ten sposób rowerów trafia do dzieci w programie "Rower za dobro", uchodźców i osób w potrzebie, ale na miejscu można też niedrogo kupić jednoślad na 3-miesięcznej gwarancji. Pieniądze przeznaczane są zaś na cele statutowe. Ciekawostka - skąd wzięło się słowo "rower"? Etymologię tego i innych słów znajdziecie w poniższej galerii.

W Otwartym Warsztacie Rowerowym można też samodzielnie korzystać warsztatu, a także kupić tanie używane części zamienne. Otwarty Warsztat Rowerowy organizuje ponadto darmowe warsztaty z naprawiania rowerów. Świadczy również komercyjne usługi dla firm. Kto zaś może skorzystać? Oczywiście wszyscy! Więcej informacji znajdziecie na facebookowej stronie warsztatu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Otwarty Warsztat Rowerowy w Warszawie - gdzie jest, jak działa i kto może skorzystać?