Metro

i

Autor: SHUTTERSTOCK Metro

Bemowo i Bródno: Otwarcie nowych stacji metra już we wrześniu?

2022-02-23 17:37

Budowa dwóch odcinków drugiej linii metra na Bemowo i Bródno dobiega końca. Wszystkie prace mają zakończyć się w wakacje, a jeśli tak się stanie pasażerowie będą mogli korzystać z nowych stacji już jesienią.

Dwie stacje na Bemowie zostaną ukończone już w lipcu, a trzy stacje na Bródnie już w sierpniu. Na Bemowie odbyły się już pierwsze próby zadymiania, a niebawem wjedzie tam testowy pociąg, ale na Bródnie wszystkie prace również są na ostatniej prostej. 

Jako dodatkowy element, na Bródnie powstaje jeszcze przedszkole, które ma być oddane do dyspozycji dzieciaków również we wrześniu - mówi rzecznik metra warszawskiego Anna Bartoń.  

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. O który kraj chodzi? Rozpoznasz ten kształt na mapie?

Pytanie 1 z 15
Jaki kraj, zaznaczony najciemniejszym kolorem, jest widoczny na zdjęciu?
QUIZ. O który kraj chodzi? Rozpoznasz ten kształt na mapie?

Po otwarciu obu tych odcinków II linia będzie miała 19 km długości i 18 stacji. Do zbudowania pozostanie jeszcze ostatni, zachodni odcinek na Karolin o długości 4 km, składający się z trzech stacji i zaplecza.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

ESKA XD #042 - BATMAN, EUROWIZJA, MIŁOŚĆ, SAMOCHODY
Źródło: Bemowo i Bródno: Otwarcie nowych stacji metra już we wrześniu?