Kuścińce. Straż Graniczna znalazła zwłoki w strefie zamkniętej

i

Autor: Straż Graniczna

Oto zarobki STRAŻY GRANICZNEJ! Na jakie wypłaty mogą liczyć w 2021 roku?

2021-11-23 9:56

Straż Graniczna to formacja która w Polsce powstała w 1991 roku. Jednak szczególnie teraz widać jak ważną pełni ona rolę w funkcjonowaniu państwa. Ile zarabiają strażnicy graniczni? Na jaką wypłatę mogą liczyć w 2021 roku? Tego dowiedziecie się z naszego artykułu.

Straż Graniczna to obecnie formacja która strzeże naszych granic. Z pewnością, wiele osób zadaje sobie pytanie: ile w tych trudnych czasach zarabiają strażnicy graniczni? Podobnie jak w wielu innych służbach mundurowych, tak i w straży granicznej, pensje są bardzo mocno zróżnicowane.

Około 7 tysięcy złotych - to mediana miesięcznego zarobków w Straży Granicznej. Połowa strażników otrzymuje pensję od 5 900 do 7 430 

ILE ZARABIA STRAŻ GRANICZNA?

I tak, kurs na strażnika granicznego trwa około 7 miesięcy. Funkcjonariusz SG (kursant) - do 26 roku życia otrzymuje w służbie przygotowawczej miesięczne wynagrodzenie prawie 2 750 zł netto. Do tego jest on także zwolniony z podatku od osób fizycznych. Osoba powyżej 26 roku podczas takiego szkolenia nie jest zwolniona z podatku.

Następnie funkcjonariusz kontroler, młodszy asystent (osoba, która ukończyła kurs szkolenia) do 26 roku życia otrzymuje w służbie przygotowawczej miesięczne wynagrodzenie prawie 3 960 zł netto (na rękę). Podobnie jak we wcześniejszym wypadku. Osoba powyżej 26 roku nie jest zwolniona z podatku.

QUIZ. Na ciepło czy na zimno - jak to się je?

Pytanie 1 z 28
Terrina to elegancka przystawka
Jak nie zwariować w święta w ciąży lub z małym dzieckiem?

Następnie funkcjonariusz, który jest już w służbie stałej (na najniższym stanowisku służbowym) powyżej 26 roku życia otrzymuje średnio miesięczne wynagrodzenie ponad 3 890 zł netto (na rękę). Z uwagi na zwolnienie z podatku, jeśli funkcjonariusz na tym stanowisku ma mniej niż 26 lat, otrzymuje ponad 4 230 zł netto. 

Co drugi funkcjonariusz straży granicznej otrzymuje pensję od 5 900 do 7 430

DODATKI DO PENSJI DLA STRAŻNIKÓW!

Funkcjonariusze w służbie przygotowawczej mogą także liczyć na dodatki: takie jak zwrot za dojazdy do pracy, może on także otrzymać równoważnik pieniężny za remont lokalu mieszkalnego. Na podobne dodatki może także liczyć funkcjonariusz w służbie stałej. W tym wypadku może on także otrzymać pomoc na zakup lokalu mieszkalnego lub domu. Poza tym, raz w roku Straż Graniczna wypłaca również funkcjonariuszom równoważnik pieniężny w zamian za przedmioty umundurowania niewydane w naturze oraz na czyszczenie umundurowania (tzw. mundurówka) w kwocie 2 140 zł netto.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Oto zarobki STRAŻY GRANICZNEJ! Na jakie wypłaty mogą liczyć w 2021 roku?