Ośrodek Inflacka wyremontowany! Jakie atrakcje czekają?

i

Autor: facebook/wiceprezydentrenatakaznowska

Ośrodek Inflacka wyremontowany! Jakie atrakcje czekają?

2022-05-19 19:29

Baseny na Muranowie co roku przyciągają wielu warszawiaków. Po poprzednich wakacjach ośrodek został zamknięty i poddany renowacji. Zmieniło się wiele, a szczegóły zmian poznacie w dalszej części artykułu.

Nowości przy Inflanckiej

Wykonawca najpierw rozebrał i wyburzył dotychczasowy basen zewnętrzny. Prace trwały od września. Teraz są już na ukończeniu. W wyremontowanym kompleksie na warszawiaków czekają między innymi: basen o długości 25-metrów uzupełniony o część rekreacyjną ze zjeżdżalnią i dodatkowymi atrakcjami wodnymi, jak gejzery czy masaże. Powstały także boiska do gry w piłkę plażową. To jednak nie wszystko. Wydzielona została również strefa dla food trucków. Udogodnienia, jak specjalne rampy, czekają na osoby z niepełnosprawnością. Zmieniło się również otoczenie basenu. Teren został na nowo ogrodzony, położono chodniki, zamontowano nowoczesne nagłośnienie, monitoring czy system nawadniania terenów zielonych oraz przygotowano piaszczystą i trawiastą plażę.

- Bardzo się cieszę, że przebudowa basenów przebiegła zgodnie z planem i niebawem się zakończy, a warszawiacy już za kilka tygodni będą mogli korzystać z tej sportowo-wypoczynkowej przestrzeni w centrum Warszawy. Nowa infrastruktura wygląda naprawdę imponująco i już teraz zachęcam państwa do spędzenia aktywnie czasu w Ośrodku Inflancka w upalne dni - powiedziała wiceprezydent Warszawy, Renata Kaznowska.

To nie pierwsza modernizacja Ośrodka Inflancka. Wcześniej wyremontowano i zbudowano między innymi: 50-metrową zjeżdżalnię i trzy brodziki, zespół pomieszczeń sanitarno-rekreacyjnych, strefę gastronomiczną i depozytową czy taras widokowy - informuje ratusz.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Express Biedrzyckiej 19.05 (płk Maciej Matysiak, Władysław Kosiniak-Kamysz, prof. Marcin Matczak) Sedno Sprawy: Beata Szydło

Co to za piosenka? Rozpoznaj piosenki po emotkach!

Pytanie 1 z 10
Jaki tytuł ma ta piosenka?
Jaka to piosenka?
Źródło: Ośrodek Inflacka wyremontowany! Jakie atrakcje czekają?