Orszak Trzech Króli

i

Autor: Fot. screen YouTube MARIA FIDES / https://www.youtube.com/channel/UCzORo9M2tRk5gqxJqWx_iDg Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli 2022 Warszawa - TRASA i HARMONOGRAM wydarzenia 6.01

2022-01-04 11:35

Już w czwartek, 6. stycznia ulicami Warszawy przejdzie Orszak Trzech Króli. Wydarzenie to nie tylko okazja do celebrowania święta, ale też do podziwiania barwnego korowodu. W naszym artykule znajdziecie jego trasę i harmonogram.

Święto Trzech Króli, 6. stycznia to pierwsze ważne święto kościelne po nowym roku. W 2022 roku wypada ono w czwartek. Święto za każdym razem jest okazją do organizowania barwnych orszaków, podczas których przez ulice miast przechodzą ludzie w jasełkowych przebraniach. Jednym z największych orszaków jest ten organizowany w Warszawie. Na jego trasie pojawi się korowód barwnych postaci z Kasprem, Melchiorem i Baltazarem na czele. Te wyjątkowe jasełka będą rzecz jasna śledzili mieszkańcy Warszawy. Znany jest już harmonogram wydarzenia oraz trasa przemarszu. Sprawdźcie, którędy przejdzie orszak i na jakie godziny zaplanowano jego kolejne etapy.

Poradnik Zdrowie: zaburzenia snu

Orszak Trzech Króli w Warszawie - TRASA

Warszawski Orszak Trzech Króli odbędzie się na trasie: Plac Zamkowy – ul. Krakowskie Przedmieście – ul. Królewska – Pl. Piłsudskiego. Podczas przemarszu rozdawane będą papierowe korony. Całość będzie transmitowana na stronie Fundacji Orszaku Trzech Króli. Wydarzenie odbywa się z zachowaniem obowiązujących ograniczeń sanitarnych.

Warszawski Orszak Trzech Króli - harmonogram

Tegoroczny Orszak Trzech Króli odbywa się pod hasłem "Dzień dziś wesoły". Warszawskie wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00 na Placu Zamkowym, gdzie odbędzie się uroczyste powitanie Trzech Mędrców oraz taniec smoka i taniec aniołów. O godzinie 12:00 kard. Kazimierz Nycz poprowadzi modlitwę Anioł Pański, po której, przy dźwiękach kolędy "Mędrcy świata", Trzej Królowie ruszą w trasę ze swoim orszakiem. Około 14:00, gdy korowód dojdzie do stajenki na Placu Piłsudzkiego, nastąpi uroczysty pokłon Trzech Mędrców.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Orszak Trzech Króli 2022 Warszawa - TRASA i HARMONOGRAM wydarzenia 6.01