ifi ude

i

Autor: Mazowiecki Instytut Kultury

Młodzi artyści mają głos! Rusza cykl Open Sound

2021-06-01 15:58

Szansa dla młodych artystów od Mazowieckiego Instytutu Kultury! Rusza tam pełen muzycznej energii cykl Open Sound, w ramach którego scena na Elektoralnej zostanie oddana początkującym wokalistom i wokalistkom. Na początek miks muzyki elektronicznej i tradycyjnej od Ifi Ude - artystki o polsko-nigeryjskich korzeniach.

Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?

Młodzi artyści mają głos!

Open Sound to koncertowy cykl przygotowany przez Mazowiecki Instytut Kultury. Do współpracy przy tym wyjątkowym projekcie zapraszani są młodzi wokaliści i wokalistki, którzy wciąż czekają, by rozwinąć skrzydła na scenie. Cykl Open Sound przeznaczony jest szczególnie dla tych, którzy potrzebują wsparcia w przebiciu się do świadomości słuchaczy. W kilku słowach ujęła to dyrektorka Mazowieckiego Instytutu Kultury Magdalena Ulejczyk:

Zapraszamy wschodzące gwiazdy, czyli młodych artystów którzy mają już jakieś sukcesy, ale wciąż potrzebują jakiegoś wsparcia w związku z rozwojem swojej kariery. I właśnie takich muzyków zapraszamy do naszego cyklu Open Sound.

Nowy cykl ma także przyciągnąć nieco młodszą publiczność. Pierwszy koncert został zaplanowany na poniedziałek, 14 czerwca. To właśnie tego dnia będzie można posłuchać niezwykłej mieszkanki muzyki elektronicznej i tradycyjnej wzbogaconej o wpływy afrykańskie. Na scenie przy Elektoralnej wystąpi bowiem dobrze znana słuchaczom i słuchaczkom Ifi Ude - polsko-nigeryjska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów.

Ifi Ude to niezależna polska artystka o polsko-nigeryjskich korzeniach, która swobodnie przenika granice muzyki, sztuki i teatru. Niezwykle świadomie łączy wpływy kultury europejskiej i afrykańskiej. W jej utworach wyraźnie słychać elektroniczne motywy oraz nawiązywanie do tradycji etno oraz folku - mówi Ulejczyk.

Ifi Ude na Open Sound - data koncertu i cena biletów

Koncert Ifi Ude odbędzie się 14 czerwca 2021 r. o 19:00 w Mazowieckim Instytucie Kultury przy Elektoralna 12. Bilety, w cenie 15 zł, kupić można za pośrednictwem strony organizatorów. Kolejne koncerty już po wakacjach. Niewykluczone, że na scenie pojawi się wówczas Sanah czy Kwiat Jabłoni. Więcej informacji o cyklu Open Sound znajdziecie na stronie MIK.​

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Młodzi artyści mają głos! Rusza cykl Open Sound