Krzysztof Chmielewski

i

Autor: Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy / https://www.youtube.com/channel/UCy03QQefwBWSMiMEd4X42Vg /pixabay.com Krzysztof Chmielewski

Olimpiada 2020: KRZYSZTOF CHMIELEWSKI - pływak z Targówka w finale 200 m. motylkiem!

2021-07-27 9:51

Mieszkańcy i mieszkanki Targówka mogą być dumni! Krzysztof Chmielewski, młody pływak z Targówka, zakwalifikował się do olimpijskiego finału 200 m stylem motylkowym. To pierwszy występ na Igrzyskach zaledwie 17-letniego sportowca.

AKTUALIZACJA 28.07 - które miejsce zajął Krzysztof Chmielewski?

W finale na 200 m. motylkiem Krzysztof Chmielewski zajął 8 miejsce. To niewątpliwie świetny debiut sportowca, który dopiero rozpoczyna karierę. Gratulujemy! Liczymy, że w Paryżu stanie na podium!

Krzysztof Chmielewski w finale na 200 m. stylem motylkowym!

Krzysztof Chmielewski w finale na 200 m. stylem motylkowym! To wielki sukces 17-letniego sportowca z warszawskiego Targówka, dla którego jest to pierwszy występ na Igrzyskach Olimpijskich. W półfinałach, które odbyły się we wtorek, 27 lipca, młody Warszawiak osiągnął czas 1.55,29, bijąc tym samym swój życiowy rekord. W całym półfinale był to siódmy rezultat. Dzięki swojemu znakomitemu popisowi na basenie w Tokio, Krzysztof Chmielewski ma teraz możliwość popłynięcia w finale na 200 m motylkiem. Zaplanowano go na środę, 28 lipca około 3:49 czasu polskiego. Co wiadomo o Krzysztofie Chmielewskim? Więcej informacji na jego temat znajdziecie w dalszej części artykułu.

To w tym parku w wiosce olimpijskiej sportowcy się bawią i relaksują

Kim jest Krzysztof Chmielewski?

Krzysztof Chmielewski to mieszkaniec Targówka i wychowanek IUKS Muszelka Warszawa. Pływa również jego brat, który też osiąga spore sukcesy na arenie międzynarodowej. Krzysztof na co dzień uczy się w XLVI LO im. Stefana Czarnieckiego na Targówku. Do pływania, jak twierdzi jego Tata, Krzysztof i Michał trafili przez przypadek. Woda okazała się jednak ich żywiołem.

Awans Krzysztofa do olimpijskiego finału był zaskoczeniem, ale na pewno nie przypadkiem. Polak był znakomity! Liczymy oczywiście na jak najlepszy rezultat Warszawiaka, ale już sam udział w finale podczas olimpijskiego debiutu jest ogromnym sukcesem. Powodzenia, Krzysztof!

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ o igrzyskach olimpijskich. Myślisz, że zdasz? Przekonajmy się

Pytanie 1 z 10
Gdzie miały się odbyć igrzyska olimpijskie w 2020 roku?
Źródło: Olimpiada 2020: KRZYSZTOF CHMIELEWSKI - pływak z Targówka w finale 200 m. motylkiem!