Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Wikimedia Commons

Okręty rosyjskiej floty wypłynęły na Morze Bałtyckie

2022-01-25 15:34

Jak poinformowało Ministerstwo Obrony Rosji, aż 20 okrętów wojennych, łodzi i jednostek wsparcia Floty Bałtyckiej udało się w wyznaczone rejony Morza Bałtyckiego, aby realizować zadania w ramach szkolenia bojowego. Jakie statki wypłynęły na Bałtyk oraz jakie zadania będą realizować przeczytacie w artykule.

Rosyjskie manewry bojowe na Bałtyku

Statki wypłynęły z portów by realizować zadania w ramach planowanych działań szkolenia bojowego. O manewrach bojowych wiadomo było już wcześniej i były one zapowiadane przez Rosję. Nie była co prawda podana konkretna data ale miały się one odbyć okresie od stycznia do lutego 2022 roku. W trakcie manewrów bojowych okręty Floty Bałtyckiej, utworzą kilka grup taktycznych, i będą wykonywać ćwiczenia z zakresu obrony morskiej i przeciwlotniczej. Według podanych informacji ma w nich uczestniczyć 140 okrętów wojennych i jednostek wsparcia, ponad 60 samolotów, 1000 jednostek sprzętu wojskowego i około 10 tys. wojskowych. Na razie nie podano, jakie dokładnie jednostki zostały wysłane na manewry na Morzu Bałtyckim. Wiadomo jednak jakie jednostki wchodzą w skład Floty Bałtyckiej. Flotę tworzą siły morskie, lądowe oraz powietrzne. Oczywiście to siły morskie stanowią trzon jednostki. Ich główne bazy znajdują się w Bałtijsku i Kronsztadcie. Według informacji podanych przez serwis Russian Ships w skład Floty Bałtyckiej wchodzi jeden szturmowy okręt podwodny, oraz 53 okręty wojenne.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Totalnie przerażająca wizja jasnowidza Jackowskiego
Źródło: Okręty rosyjskiej floty wypłynęły na Morze Bałtyckie