Podejrzany o kradzież pieniędzy 90-latka

i

Autor: wola.policja.waw.pl Podejrzany o kradzież pieniędzy 90-latka

OKRADŁ 90-LETNIEGO POWSTANCA z pieniędzy na operację - szuka go policja w Warszawie [ZDJECIA]

2021-06-02 10:50

Rozpoznajecie tego mężczyznę? Według warszawskiej policji, może mieć on związek z przestępstwem, do którego doszło w stolicy pod koniec maja. To wtedy okradziono Janusza Badurę, 90-letniego uczestnika Powstania Warszawskiego. Weteran zbierał na operację wzroku. W naszym artykule znajdziecie wizerunek podejrzanego o kradzież.

Weteran Powstania Warszawskiego został okradziony 23 maja. Ofiarą złodzieja stał się Janusz Badura, który podczas walk w okupowanej Warszawie używał pseudonimu "Jastrząb". Dawny powstaniec ma dziś 90-lat i kłopoty ze zdrowiem. Pieniądze, których pozbawił go złodziej, miały zostać przeznaczone na operację zaćmy i sztuczną szczękę. Z części tych funduszy miała skorzystać także siostra pana Janusza, która również czeka na operację. Po tym, gdy doszło do kradzieży, Stowarzyszenie Monopol Warszawski zorganizował zbiórkę internetową na rzecz 90-letniego powstańca. W ciągu zaledwie kilku dni zebrano trzykrotność potrzebnej kwoty, a wielu lekarzy zaoferowało darmową pomoc. O całej akcji pisaliśmy w artykule, który znajdziecie tuta. Tymczasem policja wciąż szuka sprawcy kradzieży. Na podstawie nagrań z monitoringu wytypowano mężczyznę, który może mieć bezpośredni związek ze sprawą. W dalszej części artykułu znajdziecie zdjęcia poszukiwanego.

Miał 4 promile alkoholu i jechał całą szerokością jezdni

Zdjęcia poszukiwanego - to on mógł okraść 90-letniego Powstańca!

Na stronie Komendy Rejonowej Policji IV znajdujemy również informacje o tym, jak doszło do kradzieży pieniędzy pan Janusza Badury:

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV prowadzą postępowanie przygotowawcze dotyczące kradzieży pieniędzy z mieszkania. Do zdarzenia doszło 23 maja br. w porannych godzinach Z ustaleń wynika, że do pokrzywdzonego podszedł nieznajomy mężczyzna, który informował go, że przyjechał do Warszawy i zabrakło mu paliwa. Zwrócił się o pomoc finansową na jego zakup. Pokrzywdzony chcąc pomóc mężczyźnie poszedł do mieszkania. W tym czasie doszło do kradzieży pieniędzy.

Ponadto na stronie policji zamieszczono wizerunek poszukiwanego, którego zarejestrowały kamery monitoringu. Zdjęcia znajdziecie poniżej.

Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach - KONTAKT

Policjanci z KRP IV proszą o pomoc wszystkich, którzy mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat pokrzywdzonego. Jeżeli ktoś rozpoznaje mężczyznę na publikowanym zdjęciu proszony jest o kontakt z jednostką Policji przy ul. Żytniej 36 tel. 47 723 94 50,47 723 94 29, na numer 112 lub pisząc na adres e-mail: [email protected]

Źródło: wola.policja.waw.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: OKRADŁ 90-LETNIEGO POWSTANCA z pieniędzy na operację - szuka go policja w Warszawie [ZDJECIA]