Ogródki za grosz

i

Autor: AP

Ogródki za grosz. Jest pomysł na wsparcie dla warszawskich restauratorów

2021-04-01 16:25

Ogródki kawiarniane za symboliczny grosz. W Warszawie ruszyła zbiórka podpisów pod projektem uchwały, która ma dać tego rodzaju wsparcie branży gastronomicznej w stolicy. Pomysł wszedłby w życie już po zniesieniu obostrzeń.

Ogródki kawiarniane za symboliczny grosz - to pomysł na pomoc dla warszawskich restauratorów. Aby projekt trafił pod obrady Rady Warszawy potrzeba trzystu podpisów. Jego pomysłodawcy są jednak przekonani, że uzbieranie ich nie będzie problemem. - Sami restauratorzy chętnie się podpiszą, bo to dla nich niezwykle ważne - mówi posłanka Zielonych, Urszula Zielińska, inicjatorka akcji.

- Żeby uniknąć kolejnych zamknięć i żeby pomóc funkcjonować warszawskim restauracjom, zwrócimy się do Rady Warszawy o to, aby obniżyła opłaty za wynajem ogródków do symbolicznego jednego grosza - mówi posłanka.

Opłaty za ten rok już dawno obniżono - zauważa rzeczniczka ratusza. - Już pod koniec zeszłego roku wprowadzono 75-procentowy rabat za ustawienie ogródków - mówi Karolina Gałecka. Wpłynęło około sześćdziesięciu wniosków o obniżenie czynszu dzierżawnego.

Ratusz podkreśla, że wielu przedsiębiorcom obniżono też czynsz za lokale. Skorzystało z tego 3500 najemców.

Czytaj także: Rozliczanie podatku PIT w Warszawie. Coraz mniej wpływów do budżetu miasta. Do kiedy można rozliczyć PIT?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Współczesne polskie seriale. Znasz ich bohaterów? Nawet bez TV 8 punktów to wręcz twoja powinność

Pytanie 1 z 10
Jak zginęła Hanka Mostowiak, którą w serialu „M jak Miłość’ grała Małgorzata Kożuchowska?
Raport z Anteny 01.04
Źródło: Ogródki za grosz. Jest pomysł na wsparcie dla warszawskich restauratorów