Niebieskie koperty w Warszawie

i

Autor: Fot. screen YouTube Stop Cham Warszawa / https://www.youtube.com/channel/UCgS7hePul99bDcP7dkmNM2A Niebieskie koperty w Warszawie

Ogródek restauracji na miejscu DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH - warszawiacy lekceważą "niebieskie koperty"

2021-09-27 14:47

To wideo udowadnia, że lekceważenie praw osób niepełnosprawnych to w Warszawie prawdziwa plaga! Kierowcy notorycznie łamią zakaz parkowania na niebieskiej kopercie, a na jednej z ulic zajmuje ją... ogródek restauracji.

Miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych oznaczone są tak, że nie można ich nie zauważyć: niebieska koperta parkingowa z symbolem osoby na wózku inwalidzkim. Ich widoczność ma nie tylko ułatwić parkowanie osobom doświadczającym niepełnosprawności, ale też pokazać wszystkim innym kierowcom, że w tych miejscach nie powinni stawać samochodem. Na terenie Warszawy zobaczyć można wiele miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych. Niestety często stają na nich samochody bez specjalnej naklejki lub leżącej za szybą karty upoważniającej do parkowania w takim miejscu. Ale patologii, jak pokazuje wideo z kanału Stop Cham Warszawa, jest więcej - na ul. Puławskiej niebieską kopertę zajmuje ogródek restauracyjny.

Miał 14 kg narkotyków. Grzyby też, ale halucynogenne

Warszawiacy blokują miejsca dla niepełnosprawnych

Na kanał Stop Cham Warszawa trafiło wideo nazwane "Niepełnosprawni nie istnieją". Oglądając je trudno wyobrazić sobie lepiej pasujący tytuł. Na niebieskich kopertach stają taksówkarze i zwykli kierowcy. Tłumaczą się najczęściej tym, że stanęli "tylko na chwilę", jednak przepisy mówią wyraźnie, że postój pojazdów nieupoważnionych jest w takich miejscach bezwzględnie zabroniony. Kuriozalnych sytuacji nie sposób zliczyć, jednak najbardziej szokuje ogródek restauracyjny na miejscu dla niepełnosprawnych. Film zamieszczamy poniżej.

Niestety problem istnieje w Warszawie nie od dziś. Udowadnia to pierwsza część filmu, którą na kanale Stop Cham Warszawa opublikowano w styczniu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Ogródek restauracji na miejscu DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH - warszawiacy lekceważą "niebieskie koperty"