Odcinkowy pomiar prędkości na A1 skuteczniejszy niż fotoradar. Przez 4 dni wystawiono ponad 6 tysięcy mandatów!

i

Autor: GDDKiA Kamery na odcinkowym pomiarze prędkości na autostradzie A1 okazały się bardzo skuteczne

Odcinkowy pomiar prędkości na S8: władze Woli chcą innej lokalizacji urządzeń

2021-04-28 16:38

Odcinkowy pomiar prędkości na trasie S8 powinien powstać przede wszystkim na wolskim i bielańskim odcinku - tak uważają władze dzielnicy Wola i apelują w tej sprawie do drogowców oraz inspekcji transportu drogowego. Jakie są tego powody i jaka jest odpowiedź tych instytucji?

Odcinkowy pomiar prędkości obejmie fragmenty trasy S8 od Marek do Bródna, oraz od Konotopy do Bemowa. Do największej liczby wypadków dochodzi jednak na moście Grota i w pobliżu alei Prymasa.

- Według danych z 2019 roku, warszawski odcinek S8 to najbardziej niebezpieczna droga w Polsce. Najbardziej niebezpieczne są odcinku włączeniowe, np. przy węźle Prymasa Tysiąclecia powinien być odcinkowy pomiar prędkości zrealizowany w pierwszej kolejności - przekonuje burmistrz Woli, Krzysztof Strzałkowski.

Wybór odcinków objętych pomiarem prędkości wynika z wielu czynników.

- Przed wyborem konkretnych odcinków dokonano analiz bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz wizji lokalnych z udziałem zarządcy drogi - odpowiada rzeczniczka Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, Monika Niżniak.

Pomiary na S8 mają ruszyć pod koniec tego roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Sprawdź, czy zdasz maturę z matematyki. Te zadania to podstawa!

Pytanie 1 z 10
Cenę x pewnego towaru obniżono o 20% i otrzymano cenę y. Aby przywrócić cenę x, nową cenę y należy podnieść o:
Restauratorzy otworzą ogródki
Źródło: Odcinkowy pomiar prędkości na S8: władze Woli chcą innej lokalizacji urządzeń