Zmiany w kupowaniu biletów miejskich przez aplikację. Trzeba będzie je skasować

i

Autor: Warszawski Transport Publiczny Zmiany w kupowaniu biletów miejskich przez aplikację. Trzeba będzie je skasować

Od 2.04.2021 duże zmiany w kasowaniu i kupowaniu biletów przez aplikacje. Co się zmieni?

2021-04-01 21:56

Duże zmiany w kupowaniu biletów komunikacji miejskiej przez aplikację mobilną! Od 2 kwietnia będą działały na takiej samej zasadzie, jak te kartonikowe. Oznacza to, że będzie trzeba je skasować. Jak to zrobić? Co dokładanie się zmieni?

Od 2 kwietnia duże zmiany w kupowaniu biletów komunikacji miejskiej przez internet. Będą działały podobnie jak te kartonikowe. Będziemy mogli kupić dowolną liczbę biletów "na zapas" przez aplikację mobilną i skasować je w dowolnym momencie. Obecnie zakupiony bilet jest od razu skasowany, a czas jego ważności liczy się od momentu zakupu. Jeśli kupimy kilka biletów na raz - wszystkie stracą ważność w tym samym czasie.

Czytaj także: Krakowskie Przedmieście zamienia się w deptak. Od kiedy zmiany w ruchu?

Jak skasować bilet kupiony w aplikacji mobilnej?

Skasowanie biletu z aplikacji będzie polegało na zeskanowaniu kodu QR. W górnej części pojazdu, naprzeciwko drzwi wejściowych, będą umieszczone naklejki z kodem QR przypisanym do konkretnego pojazdu. W metrze kody będą umieszczone przed bramkami biletowymi oraz przy windach, czyli tam, gdzie przekraczamy strefę biletową.

Kody będzie można swobodnie zeskanować, nawet z odległości 2-3 metrów. Tę czynność będzie trzeba wykonać od razu po wejściu do autobusu, pociągu lub tramwaju, a w przypadku przejazdu metrem – przed przekroczeniem linii bramek lub przed wejściem do windy.

Jak skasować bilety kupione przez aplikację mobilną?

i

Autor: WTP Jak skasować bilety kupione przez aplikację mobilną?

Kontrola biletów w aplikacji mobilnej: Co się zmieni?

Sama kontrola biletów będzie przebiegać bardzo prosto. Pasażer pokaże kontrolerowi skasowany bilet na urządzeniu mobilnym, a urządzenie kontrolerskie odczyta kod QR. W tej chwili kontrola biletów zakupionych przez aplikację mobilną odbywa się w ten sam sposób.

Kolejny bilet z pakietu

Przez minutę po skasowaniu biletu na ekranie aplikacji będzie się na czerwono wyświetlał licznik upływającego czasu. Natomiast na trzy minuty przed końcem ważności biletu pasażer zostanie o tym fakcie poinformowany przez aplikację. Pasażer może wtedy dokupić drugi bilet lub wykorzystać bilet kupiony wcześniej, który automatycznie się aktywuje po zakończeniu ważności pierwszego biletu. Skorzystanie z funkcji przedłużenia biletu oznacza, że nie będzie trzeba skanować kodu w celu aktywacji nowego biletu. Ta funkcja będzie bardzo przydatna w szczególności przy przejazdach liniami metra.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Najwyższe, największe, najgłębsze. Znasz polskie i światowe rekordy?

Pytanie 1 z 17
Który szczyt jest najwyższy na świecie?
Leniwce - mistrzowie oszczędzania energii | ESKA XD - Zwierzenia Eweliny #17
Źródło: Od 2.04.2021 duże zmiany w kasowaniu i kupowaniu biletów przez aplikacje. Co się zmieni?