Droga ekspresowa S7 pomiędzy Płońskiem a Mławą

i

Autor: GDDKiA Droga ekspresowa S7 pomiędzy Płońskiem a Mławą została otwarta. Kierowcy podróżujący z Warszawy na północ kraju zaoszczędzą co najmniej pół godziny

O pół godziny szybciej nad morze! Nowy odcinek trasy S7

2021-12-27 17:14

Drogowcy otworzyli odcinek ​drogi ekspresowej S7 z Płońska do Napierek. To jednak jeszcze nie koniec robót na tym fragmencie ekspresówki. W niektórych miejscach ruch prowadzony jest po jednym pasie ruchu lub drogami zbiorczymi. Kiedy trasa będzie w pełni gotowa?

50 km nowej drogi

Na ukończenie tej drogi czekają wszyscy warszawiacy i mieszkańcy Mazowsza. S7 do Gdańska to główna trasa, którą mieszkańcy stolicy podróżują nad morze. Już teraz pojadą nią znacznie szybciej. Drogowcy oddali w ręce kierowców ponad 50 kilometrów trasy. Do ukończenia pozostało im niecałe dwadzieścia i z Płońska do Napierek dotrzemy 70-kilometrową ekspresówką. Na razie jednak gotowe fragmenty S7 przecinają się z wciąż budowanymi - w niektórych miejscach kierowcy będą jechali po nowej ekspresówce, ale skorzystają z jednego pasa ruchu w obie strony. Fragmenty trasy pokonają też drogami zbiorczymi, przy budowanej S7 - to jednak tylko około 7 kilometrów - tłumaczy Krzysztof Nalewajko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Takie rozwiązanie wyprowadza ruch z okolicznych miejscowości.

Kierowcy nie będą jednak jeszcze mogli rozpędzić się do 120 km/h, nawet na dwujezdniowych fragmentach trasy. Powodem tego jest wprowadzona, jak na razie, tymczasowa organizacja ruchu. Ograniczenie prędkości, w zależności od miejsca, wyniesie od 80 do 60 km/h.

trasa S7

i

Autor: GDDKiA

Kiedy cała trasa będzie gotowa?

Drogowcy informują, że S7 z Płońska do Napierek będzie gotowa na wiosnę 2022 roku. Do ukończenia całej trasy z Warszawy do Gdańska pozostanie odcinek Warszawa-Płońsk, podzielony na dwa fragmenty - Warszawa-Czosnów i Czosnów-Płońsk. Pierwszy odcinek otrzymał pozytywną decyzję środowiskową. Co do drugiego GDDKiA dokonała już wyboru wykonawcy, który uzyskuje pozwolenia na wejście na teren budowy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Afera o bożonarodzeniową szopkę. Inspektorat Weterynaryjny przeprowadził kontrolę

QUIZ. Paulo Sousa: Ile zapamiętasz z jego kadencji?

Pytanie 1 z 11
Kogo zastąpił na stanowisku selekcjonera Paulo Sousa?
Źródło: O pół godziny szybciej nad morze! Nowy odcinek trasy S7