Nowy mieszkaniec Warszawskiego Zoo! Na świat przyszła Mania

i

Autor: Zoo w Warszawie fot. warszawskie zoo

Nowy mieszkaniec Warszawskiego Zoo! Na świat przyszła Mania

2021-03-17 14:01

Warszawskie Zoo ma nowego mieszkańca. Na świat przyszła Mania. To samiczka wielbłąda dwugarbnego, która od momentu pojawienia się na świecie skradła serca opiekunów! Niebawem będzie można ją zobaczyć na wybiegu.

"ZOObaczcie drugie zdjęcie i poznajcie uroczą Manię, samiczkę wielbłąda dwugarbnego. Mania, która jest owocem miłości Goplany i Michała, przyszła na świat w piątek 5 marca i od razu skradła serca opiekunów" – przekazał warszawski ogród zoologiczny w mediach społecznościowych. Jak wyjaśnili pracownicy zoo, czekali oni z obwieszczeniem radosnej nowiny do momentu aż Mania "nieco się usamodzielni".Pracownicy informują, że maluch jest zdrowy i rozwija się prawidłowo. "Mała samiczka radzi sobie świetnie i razem z mamą bryka tymczasowo na zapleczu, ale już niebawem będziecie mogli oglądać obie panie na wybiegu wielbłądów" – zapewnia placówka. Choć Mania ma obecnie szarą sierść, z czasem nabierze ona koloru brunatnego, podobnego do tej, którą mają jej rodzice.Jest to wielbłąd dwugarbny inaczej nazywany baktrianem. Zwierzęta te zostały udomowione 4 500 lat temu, a w Polsce pojawiły się już za czasów Mieszka I. Wielbłądy te żyją także dziko m. in. na terenie pustyni Gobi.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nowy mieszkaniec Warszawskiego Zoo! Na świat przyszła Mania

i

Autor: Zoo w Warszawie fot. warszawskie zoo
Protest fizjoterapeutów w Warszawie
Sonda
Wygrałeś kiedyś w totolotka?
Źródło: Nowy mieszkaniec Warszawskiego Zoo! Na świat przyszła Mania