Nowe wzory Karty Ucznia w Warszawie! Rafał Trzaskowski przedstawił je na swoim Facebooku!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Nowe wzory Karty Ucznia w Warszawie! Rafał Trzaskowski przedstawił je na swoim Facebooku! [FOTO]

2021-04-28 13:31

Nowe wzory Karty Ucznia w Warszawie! Rafał Trzaskowski przedstawił je na swoim Facebooku! Uczniowie stołecznych szkół podstawowych oraz warszawiacy uczęszczający do podwarszawskich szkół podstawowych będą się mogli cieszyć nowymi Kartami Ucznia. Wzory zaprojektowała dwójka młodych mieszkańców stolicy, a wybrali je internauci. Są zachwycające!

- Przygotowane przez warszawskie dzieciaki, wybrane przez warszawianki i warszawiaków w internetowym głosowaniu. Dziękuję za wszystkie nadesłane prace i każdy oddany głos! Na nowych kartach znajdą się rysunki autorstwa Zosi i Kacpra - czytamy w mediach społecznościowych. Cały wpis możecie zobaczyć poniżej. 

Celowo potrącił mężczyznę i uciekł z miejsca wypadku

Karta Ucznia - co to? Do czego uprawnia?

Czym jest Karta Ucznia? Na stronie ZTM czytamy objaśnienie:

Uczniowie stołecznych szkół podstawowych oraz warszawiacy uczęszczający do podwarszawskich szkół podstawowych mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów Warszawskim Transportem Publicznym. Uprawniają do tego Karty Ucznia wydawane przez Zarząd Transportu Miejskiego. Karty te obowiązują w 1. i 2. strefie biletowej, można więc z nimi podróżować także autobusami linii strefowych „700” poza granicami Warszawy, linii lokalnych L oraz – w ramach oferty „Wspólny bilet ZTM-KM-WKD” – pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej na obszarze obowiązywania wspólnego biletu. Dzięki temu uczniowie mogą bezpłatnie poruszać się po aglomeracji warszawskiej, nie tylko w drodze do szkoły.

Sonda
Czy obostrzenia w Polsce powinny zostać zniesione?
Źródło: Nowe wzory Karty Ucznia w Warszawie! Rafał Trzaskowski przedstawił je na swoim Facebooku! [FOTO]