ZAKAZ używania telefonów komórkowych podczas jazdy samochodem. Nie odpalisz nawet z niego muzyki!

i

Autor: pexels ZAKAZ używania telefonów komórkowych podczas jazdy samochodem. Nie odpalisz nawet z niego muzyki!

ZAKAZ używania telefonów komórkowych podczas jazdy samochodem. Nie odpalisz z niego nawet muzyki!

2021-11-23 15:21

Idą duże zmiany w przepisach drogowych. Korzystanie z telefonu komórkowego ma być praktycznie całkowicie niemożliwe. Będzie można go użyć tylko w wyjątkowych sytuacjach. Z telefonu nie puścimy już muzyki czy nie sprawdzimy, która jest godzina. A to nie wszystko!

ZAKAZ używania telefonów komórkowych podczas jazdy samochodem. Nie odpalisz z niego nawet muzyki!

Korzystanie z telefonów komórkowych podczas prowadzenia samochodu jest nie tylko niedozwolone, ale też niebezpieczne. Wiele wypadków, które mają miejsce na polskich drogach, jest spowodowanych właśnie używaniem komórki. Kierowcy, zamiast patrzeć na drogę, sprawdzają SMSy, szukają odpowiedniej dla siebie muzyki, czy odpalają audiobooki. Teraz to się zmieni. Już od stycznia 2022 w życie wejdą nowe przepisy dotyczące korzystania z telefonu w samochodzie. Za ich nieprzestrzeganie grozi spory mandat i 6 punktów karnych.

Sprzedawali "paszporty covidowe". Zatrzymano 11 osób.

Podczas prowadzenia auta praktycznie w ogóle nie będzie można korzystać z telefonu komórkowego. Dotyczy to także stania w korkach czy na światłach. Jak podaje portal WRC, zabronione będzie włączenie ekranu, odblokowanie telefonu, sprawdzanie godziny, odczytywanie powiadomień, odrzucanie połączenia, robienie zdjęć, kręcenie filmów, przeszukiwanie muzyki, czy grania w gry na telefonie.

Takie przepisy już od nowego roku obowiązywać będą w Wielkiej Brytanii.

Zbyt wiele zgonów i obrażeń ma miejsce podczas trzymania telefonów komórkowych. Ułatwiając ściganie osób nielegalnie korzystających z telefonu za kierownicą, zapewniamy, że przepisy zostaną wprowadzone, chroniąc wszystkich użytkowników dróg - powiedział cytowany przez portal WRC sekretarz ds. Transportu Grant Shapps.

Za złamanie przepisów grozić będzie 200 funtów (ok. 1100 zł) oraz 6 punktów karnych. Przepisy mają wejść w życie w styczniu 2022 roku.

Sonda
Czy wymieniłeś/aś już opony w samochodzie?
Źródło: ZAKAZ używania telefonów komórkowych podczas jazdy samochodem. Nie odpalisz z niego nawet muzyki!