Ceny paliw 2021: czeka nas wzrost cen. 6 z przodu będzie standardem

i

Autor: Pixaby Ceny paliw spadną. Ile za paliwo w sierpniu 2022?

NOWE paliwo na stacjach benzynowych od 16 listopada. To duże zmiany dla kierowców!

2021-11-16 9:22

Nowe paliwo na stacjach benzynowych od 16 listopada. O co chodzi? Zmiany dotkną wszystkich kierowców, zarówno tych, których korzystają z benzyny, jak i diesla. Czy nowe paliwo na stacjach wpłynie na ceny? Czytajcie więcej w naszym materiale.

Nowe paliwo na stacjach benzynowych od 16 listopada. Co się zmieni?

Uwaga kierowcy! Mamy ważne informacje. Nowe paliwo na stacjach benzynowych od 16 listopada. Dotyczy to zarówno benzyny, jak i diesla. Wiadomość ta jest więc dla sporej części kierowców. Nowe, inne paliwo pojawi się w dystrybutorach na wszystkich stacjach benzynowych. Z czym to jest związane?

W Bydgoszczy powstał ekologiczny mural

Od 16 listopada w dystrybutorach pojawi się nowe paliwo, a mianowicie zimowe. To będzie obowiązywać do końca lutego. Temperatura CFPP nie będzie mogła być wyższa niż -20 stopni Celsjusza. Dodajmy, że od 1 października do 15 listopada w dystrybutorach znajdowało się tzw. paliwo przejściowe. Jego temperatura nie jest wyższa od -10 stopni Celsjusza.

Czym jest paliwo zimowe?

Paliwo zimowe, które będziemy tankować od 16 listopada, ma prężność par pomiędzy 60, a 90 kPa. Charakteryzuje się ona większą lotnością, co ma wpływ na łatwiejszy rozruch samochodu przy niskich temperaturach.

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Co z ceną paliwa?

Czy nowe paliwo na stacjach wpłynie na ceny? Odpowiedź brzmi: nie. To dobra i zła wiadomość jednocześnie. Za paliwo zimowe będzie płacić tyle samo co za przejściowe.

Kolejki przed NBP w Warszawie

Źródło: Już jest! NOWE paliwo na stacjach benzynowych. Co to oznacza dla kierowców?