Siłownia

i

Autor: pixabay.com

Nowe obostrzenia od 28.05. Baseny, siłowania, gastronomia - co jeszcze się otworzyło?

2021-05-28 8:59

Nowe obostrzenia od 28.05. Baseny, siłowania, gastronomia - co jeszcze się otworzyło? W piątek, 28.05 weszło w życie luzowanie obostrzeń. piątku działać mogą kluby fitness, baseny, siłownie, solaria czy gastronomia w lokalach. Oczywiście wszystko w reżimie sanitarnym. Co jeszcze zostanie otwarte od piątku, 28.05?

Luzowanie obostrzeń od 28.05. Baseny, siłowania, gastronomia - co jeszcze się otworzyło? Od piątku, 28.05 rozpoczął się kolejny etap luzowania obostrzeń. Na ten dzień czekało wiele osób, ponieważ od piątku otwarte zostały przede wszystkim kluby fitness, siłownie baseny. Duże zmiany czekają nas także w gastronomii. Posiłek będziemy mogli zjeść już nie tylko w ogródku, ale także w pomieszczeniu! 

Luzowanie obostrzeń od 28.05. Co będzie otwarte?

Luzowanie obostrzeń od 28.05 to przede wszystkim sport. Otwarte zostaną siłownie, kluby fitness czy baseny. Oczywiście ich działalność musi odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym. W tym wypadku obowiązuje limit - jedna osoba na 15 m kw. w reżimie sanitarnym. Więcej kibiców będzie mogło także zasiąść na stadionach. Dotychczas było to 25% pojemności stadionu. Od dziś będzie to już 50%.

Zmiany także w gastronomi! Goście będą mogli przebywać także w wnętrzu restauracji. Obowiązywać jednak będą limity. Oznacza to, że możliwe jest maksymalnie 50% obłożenie lokalu. Obowiązuje dystans między stolikami - zajęty może być co drugi z nich, a odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m. Wchodząc do restauracji trzeba mieć zakryte usta i nos. Zdjąć je można dopiero przy stoliku.

Imprezy okolicznościowe - tutaj także mamy luzowania. Impreza typu wesela czy komunie będą mogły się odbywać do 50 osób. Co ważne, do tego limitu nie wlicza się osób zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki. 

Od piątku 28 maja ponownie można też prowadzić gry na automatach i w kasynach. Obowiązuje limit jednej osoby na 15 metrów kwadratowy.

Raport z Opalenicy. Arkadiusz Milik nie straci Euro, małe problemy Macieja Rybusa
Sonda
Czy wygrywamy z koronawirusem?
Źródło: Luzowanie obostrzeń od 28.05. Baseny, siłowania, gastronomia - co jeszcze się otworzyło?