Nowe obostrzenia. Na plac zabaw TYLKO w maseczce. Do tego zakaz jedzenia i picia!Nowe obostrzenia. Na plac zabaw TYLKO w maseczce. Do tego zakaz jedzenia i picia!

i

Autor: Pixaby Nowe obostrzenia. Na plac zabaw TYLKO w maseczce. Do tego zakaz jedzenia i picia!

Nowe obostrzenia. Na plac zabaw TYLKO w maseczce. Do tego zakaz jedzenia i picia!

2021-09-13 10:05

Nowe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Te dotyczą przebywania na zewnątrz. Na plac zabaw mogą wybrać się dzieci tylko do określonego wieku. Dorośli MUSZĄ mieć na sobie maseczki. Są też inne restrykcje. Jakie? Sprawdźcie w naszym materiale.

Czwarta fala pandemii. Nowe obostrzenia w związku z koronawirusem

Cały świat zmaga się z kolejną falą pandemii koronawirusa, którą powoduje wariant Delta. Naukowcy podkreślają, że jest bardziej niebezpieczny poprzednie, gdyż dużo szybciej się rozprzestrzenia. Jego efekty widzimy już w Polsce. Jak podkreślają przedstawiciele rządu, czwarta fala pandemii się rozkręca. Jeszcze dwa tygodnie temu w naszym kraju odnotowywano nieco ponad 200 nowych zakażeń koronawirusem. Na ten moment jest ich już ponad 500. Minister zdrowia Adam Niedzielski przewiduje, że na koniec września liczba zachorowań może wzrosnąć nawet do 1000 przypadków dziennie.

Roxie Węgiel i jej pierwsze wykonanie hitu Ekipy Friza! [TYLKO U NAS]

Ze względu na kolejną falę pandemii kraje stopniowo wracają do obostrzeń z wiosny tego roku. Te dotyczą m.in. wizyt w restauracjach, kinach czy innych ośrodkach kultury. Przykładowo we Francji konieczne jest posiadanie paszportu covidowego, by móc wejść do wspomnianych miejsc. Restrykcje wróciły też m.in. w Hiszpanii i Włoszech.

Okazuje się jednak, że obostrzenia mogą być bardziej drastyczne i dotyczyć np. przebywania na placach zabaw. Obowiązek noszenia maseczki i zakaz jedzenia oraz picia to nie wszystko. Jakie ograniczenia mogą obowiązywać w Polsce?

Nowe obostrzenia. Na plac zabaw TYLKO w maseczce. Do tego zakaz jedzenia i picia!

Restrykcje związane z koronawirusem mogą mocno utrudniać funkcjonowanie na co dzień. Tak jest np. w Australii w stanie Wiktoria. Choć część obostrzeń została tam zniesiona, to drastyczne ograniczenia dotyczą np. placów zabaw. Przebywać na nich mogą dzieci tylko poniżej 12. roku życia, a towarzyszyć im może tylko jeden opiekun. Co więcej, osoba dorosła musi mieć cały czas na sobie maseczkę. Nie może napić się lub zjeść. Dodatkowo przy wejściach umieszczono kody QR, które opiekun ma obowiązek zeskanować, by zameldować się w konkretnym miejscu. Władze stanu zapowiedziały też, że place zabaw zostaną zamknięte, jeśli opiekunowie będą zdejmować maseczki, siedzieć razem lub spożywać wspólnie posiłki.

Australia zamierza mocniej luzować obostrzenia dopiero wtedy, gdy poziom zaszczepienia sięgnie 70 proc. Póki co, w pełni zaszczepionych jest nieco ponad 38 proc. dorosłej populacji.

Co z obostrzeniami w Polsce? Rząd na razie nie przedstawił żadnych konkretów. Wspomniano jedynie, że restrykcje mają być wprowadzane regionalnie - wskaźnikiem będzie liczba zachorowań oraz poziom wyszczepienia danego regionu.

Sonda
Obawiasz się czwartej fali koronawirusa?
Źródło: Nowe obostrzenia. Na plac zabaw TYLKO w maseczce. Do tego zakaz jedzenia i picia!