Nowe karetki na Mazowszu! Wśród nich m.in. bariatryczna

i

Autor: Konrad Traczyk Nowe karetki na Mazowszu! Wśród nich m.in. bariatryczna

Nowe karetki na Mazowszu - wśród nich m.in. ambulans bariatryczny

2022-02-15 16:43

Warszawski Meditrans odebrał 8 nowoczesnych ambulsansów, które już niebawem wyjadą na mazowieckie drogi, by ratować życie pacjentów. Wśród nich znalazła się specjalna karetka do przewozu osób z otyłością. Zakupy były możliwe dzięki środkom z unijnego projektu covidowego. Przeznaczono na nie blisko 5 milionów złotych!

Nowe karetki dotarły na Mazowsze

8 nowych karetek wyjedzie na mazowieckie drogi! Udało się je zakupić dzięki środkom z unijnego budżetu covidowego. Wśród nowych ambulansów Meditransu jest 7 karetek typu B, czyli średniej klasy - mówi Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

ESKA XD #042 - BATMAN, EUROWIZJA, MIŁOŚĆ, SAMOCHODY

- My mówimy, że to są małe szpitale, które jeżdżą na kółkach. A ósma karetka, to jest karetka bariatryczna, która będzie służyła do przewozu pacjentów z nadwagą. Wyjątkowa karetka, bo jest to jedyna teraz, która będzie służyła mieszkańcom Warszawy i okolicznych powiatów - mówi Elżbieta Lanc.

QUIZ. Wiesz, jak segregować śmieci? Sprawdź, czy musiałbyś zapłacić karę!

Pytanie 1 z 10
Kartony po mleku i napojach wyrzucisz do...
QUIZ. Wiesz, jak segregować śmieci? Sprawdź, czy musiałbyś zapłacić karę!

Karetka dla osób z otyłością w Warszawie

I to właśnie karetka dla osób z otyłością będzie niezwykle pomocna, gdyż posiada nosze o udźwigu 400 kg. - Te rozwiązania, które są tutaj, ratują kręgosłupy ratowników, bo trzeba było dźwignąć tych pacjentów, a przy okazji - być może - zmniejszają udział straży pożarnej, która musiała pomagać nam do tej pory - podkreśla lekarz, Janusz Kujawa.

Nowe karetki kosztowały blisko 5 milionów złotych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Nowe karetki na Mazowszu - wśród nich m.in. ambulans bariatryczny