Nowe drogi dla rowerów. Ratusz koncentruje się na Centrum

i

Autor: Zarząd Dróg Miejskich

Nowe drogi dla rowerów. Ratusz koncentruje się na Centrum

2022-03-22 19:24

Od ubiegłego roku trwa przebudowa Ronda Dmowskiego - jednego z najmniej przyjaznych rowerom miejsc w stolicy. To jednak nie koniec rozwoju sieci dróg rowerowych w Centrum. Miasto szykuje już kolejne zmiany. Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

Uzupełnianie siatki w Centrum

Rada Miasta przekazała 16 milionów złotych na budowę ścieżek rowerowych przy Alei Solidarności (między Okopową a Jana Pawła II) oraz wzdłuż ulicy Andersa (od Placu Bankowego do rozjazdów przy Dworcu Gdańskim). W tych miejscach wykonane zostaną także nowe chodniki czy nasadzenia zieleni - zarówno Aleja Solidarności, jak i ulica Andersa, to są ważne połączenia rowerowe, a nie ma tam infrastruktury. Andersa jest szczególnie istotne, bo szykujemy zmiany na Marszałkowskiej od Królewskiej do Placu Bankowego. Z placem włącznie. Andersa to naturalne przedłużenie Marszałkowskiej w kierunku północnym - tłumaczy rzecznik Zarządu Dróg Miejskich, Jakub Dybalski. To jednak dopiero początek prac nad tymi ścieżkami - znajdujemy się przed fazą projektową. Realnie te drogi mogą być ukończone dopiero w przyszłym roku.

Super Raport 22.03 (Goście: Paweł Kowal - KO, gen. Mieczysław Bieniek oraz Maciej Zaniewicz - PISM) Sedno Sprawy: Jarosław Gowin

Zmiany na Marszałkowskiej, ale nie tylko

Także w przyszłym roku ZDM planuje przystąpić do prac na jednej z najważniejszych arterii miasta. Marszałkowska była niedawno modernizowana od Świętokrzyskiej do Ronda Dmowskiego, teraz trwają prace na samym Rondzie. Następny w kolejce jest fragment od Królewskiej do Placu Bankowego. W planach jest powstanie nie tylko ścieżek rowerowych, ale także wyznaczenie przejścia dla pieszych, które połączy Ogród Saski z Pałacem Lubomirskich.

Jeśli chodzi o drogi dla rowerów, to ZDM planuje w niedalekiej przyszłości wyznaczenie ścieżek na Placu Trzech Krzyży, Placu na Rozdrożu, Kruczej czy w Alejach Jerozolimskich. - Poprzednie lata to było budowanie dłuższych ciągów rowerowych z obrzeży miasta do centrum. Teraz trzeba uzupełniać siatkę w centrum - kończy rzecznik ZDM-u.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Skróty młodzieżowe 2022 - czy wiesz co oznaczają?

Pytanie 1 z 12
Co oznacza skrót BTW?
Źródło: Nowe drogi dla rowerów. Ratusz koncentruje się na Centrum