„Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic”. Wielki koncert na Pradze Północ!

2021-06-08 17:38

Poznaliśmy finalistów konkursu „Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic”, którzy wystąpią podczas galowego koncertu na Pradze-Północ. Jury spośród 54 nadesłanych utworów wyłoniło finałową ósemkę. Na scenie wystąpią także Czesław Mozil, Luiza Ganczarska oraz Kapela Praska.

Pożar w Pruszkowie

„Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic”

To pierwszy konkurs organizowany przez Urząd Dzielnicy Praga Północ na nową interpretację lub aranżację warszawskiego szlagieru. Zgłosić można było nie tylko cover znanego przeboju, ale również zupełnie nową piosenkę o stolicy i ze stolicą w tle.

- Wpłynęło wiele bardzo dobrych kawałków, mieliśmy duży problem, żeby wybrać tych najlepszych. Zachwyciła nas różnorodność wykonań, wysoki poziom artystyczny i techniczny, a szczególnie to, że większość to utwory własne, albo ciekawe interpretacje – mówi Dariusz Kacprzak, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy.

Pomysł, by bliżej przyjrzeć się muzyce warszawskiej ulicy zrodził się w ramach projektu Warsaw Tribute już kilka lat temu. – Zobaczyliśmy, jak wiele jest piosenek o stolicy, postanowiliśmy zebrać je w jednym miejscu, podzielić na listy tematyczne. Chcemy skatalogować muzyków i artystów, by promować muzykę o Warszawie – przyznaje Rafał Rzońca, Warsaw Tribute, partner koncertu.

Konkurs o Nagrodę Publiczności

Konkurs „Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic” był prowadzony dwutorowo. Najlepsze utwory po wstępnej kwalifikacji trafiły na stronę internetową Warsaw Tribute. To tam mieszkańcy mogli oddać swój głos na jeden z utworów. Podczas głosowania, które zakończyło się w niedzielę 6 czerwca, oddano prawie 4 tys. głosów. Zwycięzca wystąpi podczas galowego koncertu razem z finalistami I edycji „Nowego Brzmienia Warszawskich Ulic” w najbliższą środę o godzinie 18:00 w Kulturze Wysokiej przy ul. Szwedzkiej 2/4.

Koncert finałowy już jutro!

Środowy koncert finalistów będzie w tym roku jednym z ważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie Pragi Północ. Na jednej scenie wystąpi 8 najlepszych wykonawców wyłonionych przez jury konkursowe oraz doskonale wszystkim znane zespoły – słynna Kapela Praska, Czesław Mozil, Chessband & Cała Praga Śpiewa czy Praski.

Wśród wykonawców młodego pokolenia będzie można usłyszeć:

  • Teściowa Śpiewa – Wars Sawa
  • Bert Gra – Zegar tyka
  • Adrianna Bednarska-Hałasa – Labirynty pod Centralnym
  • Magdalena Tyrała – Być może
  • Aro Gantzki – Kto zaiwanił mi rotundę
  • Alegancka Kapela – Julia i Staś
  • Justyna Jary – Sen o Warszawie
  • Szymonmówi - Grochów

Lista wszystkich utworów dostępna jest na stronie internetowej Warsaw Tribute  www.warsawtribute.pl

Jak obejrzeć koncert?

Koncert finałowy Nowego Brzmienia Warszawski Ulic już jutro, w środę, 9 czerwca! Urząd Dzielnicy Praga Północ ma do rozdania 50 bezpłatnych wejściówek na to wydarzenie. Wystarczy wysłać prośbę o rezerwację na adres: [email protected]. Ze względów sanitarnych liczba uczestników jest ograniczona, dlatego cały koncert będzie można obejrzeć na żywo również na Facebooku Urzędu Dzielnicy Praga Północ oraz na kanale YouTube Urzędu Dzielnicy.

Czytaj też: Inwazja Klaunów na Pradze Północ! Przed nami wielkie święto nowego cyrku

Sonda
Czy publikujesz zdjęcia dzieci w Internecie?
Źródło: „Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic”. Wielki koncert na Pradze Północ!