Nowa epidemia w Europie? WHO ostrzega przed jej TRAGICZNYMI skutkami

i

Autor: pixabay.com Nowa epidemia w Europie? WHO ostrzega przed jej TRAGICZNYMI skutkami

Nowa epidemia w Europie? WHO OSTRZEGA przed jej tragicznymi skutkami!

2022-05-05 11:07

2 maja Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała raport, z którego wynika, iż jesteśmy świadkami nowego bardzo niepokojącego trendu w Europie. Porównano nawet jego skalę do "proporcji epidemii". Wszystko dlatego, że przypadków tej choroby jest coraz więcej i nic nie wskazuje na to, że będzie można jej się łatwo pozbyć.

Nowa epidemia w Europie? Do jej rozmiarów porównuje raport opublikowany przez WHO chorobę otyłości. Liczby są bardzo niepokojące. 59% dorosłych i prawie co trzecie dziecko ma nadwagę lub jest otyłe, a żaden kraj w regionie nie jest obecnie na dobrej drodze do powstrzymania wzrostu otyłości do 2025 roku. Częstość występowania nadwagi lub otyłości wzrosła u dzieci i młodzieży podczas pandemii koronawirusa.

Co ciekawe, wg tego raportu, głównym czynnikiem przyczyniającym się do tego problemu są aplikacje do dostarczania posiłków. Zachęcają one bowiem do siedzącego trybu życia. Pandemia z kolei w dużym stopniu ułatwiła korzystanie z tych aplikacji, ponieważ ludzie przebywali w domach.

Jak donosi portal politico.eu, raport WHO stwierdza, że że ​​otyłość i nadwaga są odpowiedzialne za ponad 1,2 miliona zgonów w całym regionie każdego roku.

„Potrzebujemy uwagi rządów najwyższego szczebla” – powiedział podczas briefingu Kreml Wickramsinghe, tymczasowy szef Europejskiego Biura WHO ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób Niezakaźnych.

Otyłość kryje się za co najmniej 13 różnymi rodzajami raka i prawdopodobnie bezpośrednio powoduje co najmniej 200 000 nowych przypadków nowotworów każdego roku w regionie. W niektórych krajach, zgodnie z raportem WHO, przewiduje się, że w nadchodzących dziesięcioleciach otyłość wyprzedzi palenie jako wiodący czynnik ryzyka raka, któremu można zapobiegać.

Oświadczenie Beaty Kozidrak w sądzie - 4 maja 2022

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Nowa epidemia w Europie? WHO OSTRZEGA przed jej tragicznymi skutkami!