Noc Muzeów nie tylko wirtualnie? Urzędnicy czekają na zgłoszenia!

2021-02-23 14:22 alg
noc muzeów
Autor: pixabay.com

Wielki powrót po rocznej przerwie- urzędnicy zapraszają instytucje chętne do zaproszenia gości podczas tegorocznej edycji Nocy Muzeów. Choć nadzieje na zorganizowanie jej w "tradycyjny" sposób są duże, to wszystko zależy od sytuacji epidemicznej jaka będzie panować wiosną.

Muzeum Neonów w Warszawie

Czy po zeszłorocznej przerwie ponownie padnie rekord?

Urzędnicy zbierają zgłoszenia do tegorocznej Nocy Muzeów- instytucje które chcą zaprosić gości na bezpłatne zwiedzanie w majową noc, mogą zapisać się wypełniając specjalny formularz dostępny na stronie urzędu miasta.

"Zbieramy zgłoszenia do tegorocznej Noc Muzeów w Warszawie. Do 8 marca czekamy na Wasze propozycje wydarzeń tradycyjnych, online, a może chcecie wyjść z programem poza mury swojej instytucji? Mamy ogromną nadzieję, że w tym roku będziemy mogli się spotkać" - mówi Karolina Gałecka ze stołecznego ratusza.

W 2019 roku w stołecznej Nocy Muzeów udział wzięło ponad 200 tysięcy gości, a odwiedzić można było tak nietypowe miejsca jak niedostępny zazwyczaj dla zwiedzających gabinet prezydenta Rafała Trzaskowskiego czy Stację Filtrów- rok później, z powodu pandemii, do dyspozycji mieliśmy wyłącznie wirtualne zwiedzanie.

Jak będzie w tym roku? tego wciąż nie wiadomo.

"To czy uda nam się zorganizować Noc Muzeów 2021 w tradycyjny sposób zależy od tego, jaka będzie panowała sytuacja epidemiczna w Polsce i w Warszawie" - dodaje Gałecka.

Zapisy trwają do 8.03 a dokładna data tegorocznej Nocy Muzeów, nie jest jeszcze znana.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!