Warszawa

i

Autor: canva.com

Noc Muzeów 2021 WARSZAWA - kiedy jest? W jakiej formie będzie organizowana?

2021-04-29 14:36

Noc Muzeów w Warszawie 2021 to okazja nie tylko do tego, by zwiedzić instytucje kultury wieczorową porą. W ramach przedsięwzięcia można również zajrzeć do miejsc, które na co dzień nie są dostępne mieszkańcom. Z naszego artykułu dowiecie się, kiedy jest tegoroczna Noc Muzeów w Warszawie i w jakiej formie będzie się odbywać.

Noc Muzeów 2021 w Warszawie - kiedy jest? W jakiej formie będzie organizowana? To pytania, jakie możemy sobie zadawać przed tegoroczną edycją przedsięwzięcia. Wydarzenie w ramach którego wieczorową porą muzea, galerie sztuki, instytucje kulturalnych i zabytkowe miejsca otwierają swoje podwoje dla zwiedzających, stało się jedną z najpopularniejszych imprez kulturalnych w Warszawie i całej Polsce. Każda edycja przyciągała tysiące zwiedzających, a swoje wnętrza udostępniały też miejsca na co dzień niedostępne, takie jak Fabryka Wedla czy Filtry Warszawskie. Przez pandemię COVID-19 i związane z nią obostrzenia sanitarne, zmianie uległa forma organizacji Nocy Muzeów. Wydarzenie w części przenosi się do sieci, ale tradycyjne zwiedzanie też będzie możliwe. Koniecznie dowiedzcie się, kiedy i jak będziemy mogli wziąć udział w Nocy Muzeów 2021 w Warszawie.

Gen. Grzegorz Gielerak: Kina i teatry powinny być otwarte wcześniej [Super Raport]

Noc Muzeów w Warszawie 2021 - data

Tegoroczna Noc Muzeów w Warszawie została zaplanowana na maj. Dokładna data wydarzenia do 15.05. Pierwsze atrakcje dostępne będą dla zwiedzających już od godziny 19:00 (niektóre wydarzenia rozpoczną się wcześniej). Wszystko potrwa zaś do 01:00. Pamiętajmy, że warszawska Noc Muzeów 2021 będzie się odbywała z mienionej formie.

Noc Muzeów w Warszawie 2021 - jak będzie wyglądać?

Tegoroczne Noc Muzeów opierać się będzie na trzech filarach – oprócz tradycyjnej formy zwiedzania instytucji, po raz pierwszy dostępne będzie zwiedzanie online oraz zwiedzanie "na zewnątrz" w formie spaceru. W ramach wersji online placówki udostępnią w informatorze i na stronie wydarzenia linki do stron i serwisów, na których 15 maja będą przygotowane wydarzenia. W informatorze dostępne będą kafelki z hiper-łączem przenoszące od na podaną stronę lub serwis. W ramach spaceru z kulturą 80 placówek planuje działania na zewnątrz, czyli poza murami instytucji, aby Warszawiacy podczas spaceru po mieście w sposób bezpieczny mogli doświadczyć czegoś nowego, ciekawego, związanego ze sztuką i kulturą. Wydarzenia "na zewnątrz" rozsiane są po całej Warszawie, dlatego warto jest sprawdzić opcję spaceru w swojej okolicy.

Pamiętajmy, że forma organizacji może się jeszcze zmienić. Będzie to zależało od obowiązujących 15 maja restrykcji i obostrzeń sanitarnych ustalanych przez rząd.

Źródło: Noc Muzeów 2021 WARSZAWA - kiedy jest? W jakiej formie będzie organizowana?