Noc Konfesjonałów 2021 - Warszawa. W której parafii można się wyspowiadać?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Noc Konfesjonałów 2021 - Warszawa. W której parafii można się wyspowiadać?

2021-04-02 10:58

Noc Konfesjonałów 2021 - Warszawa. W której parafii można się wyspowiadać? Noc Konfesjonałów to wyjątkowe wydarzenie dla katolików. Każdego roku, parafie w całej Polsce mogą do niego dołączyć przed Świętami Wielkiej Nocy. I w tym roku również nie mogło jej zabraknąć, chociaż odbywa się na nieco zmienionych zasadach.

Noc Konfesjonałów 2021 - Warszawa. W której parafii można się wyspowiadać? Noc Konfesjonałów rozpoczęła się w pierwszy dzień Wielkiego Tygodnia i potrwa do Wielkiej Soboty Włącznie. Od 2012 roku ma charakter otwarty. Oznacza to, że dołączyć do niej może każda zainteresowana udziałem parafia. Warunkiem jest, aby w okresie Triduum Paschalnego prowadziła spowiedź minimum od północy, a także zarejestrowała się na oficjalnej stronie akcji. W roku ubiegłym była zawieszona z powodu wybuchu pandemii koronawirusa. Tym razem jednak zdecydowano się ją przeprowadzić. Na czym to polega? W wyznaczonym terminie wystarczy przyjść wieczorem do wybranego przez siebie kościoła, by móc wyspowiadać się przed Wielkanocą. Pełny harmonogram wydarzenia można znaleźć na specjalnie przygotowanej stronie internetowej pod adresem: https://nockonfesjonalow.pl/.  Tam też można zapisać się na spotkanie z kapłanem, który udzieli nam sakramentu spowiedzi.

Tłum na Dworcu Centralnym w Warszawie

Noc Konfesjonałów 2021 - Warszawa. W której parafii można się wyspowiadać?

Do Nocy Konfesjonałów 2021 dołączyły następujące parafie:

  • Kościół Matki Bożej Jerozolimskiej
  • Kościół Św. Kazimierza
  • Zmartwychwstania Pańskiego

Jeśli będziecie przebywać w Wielką Sobotę poza miejscem swojego zamieszkania, to możecie wyspowiadać się między innymi w Częstochowie, Giżycku i Kutnie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Jak dobrze znasz tradycyjną kuchnię wielkanocną?

Pytanie 1 z 10
Potrawy z jajek to obowiązkowe dania na wielkanocnym stole. Jajko symbolizuje bowiem:
Źródło: Noc Konfesjonałów 2021 - Warszawa. W której parafii można się wyspowiadać?