Niezaszczepione osoby nie wejdą do Carrefoura, Auchana czy Ikei. Przy wejściu prowadzone są KONTROLE!

i

Autor: Pixaby Niezaszczepione osoby nie wejdą do Carrefoura, Auchana czy Ikei. Przy wejściu prowadzone są KONTROLE!

Niezaszczepione osoby nie wejdą do Carrefoura, Auchana czy Ikei. Przy wejściu prowadzone są KONTROLE!

2021-08-18 9:22

Zakupy w takich sklepach jak Carrefour, Auchan czy Ikea tylko po zaszczepieniu przeciwko COVID-19. Przed wejściem trzeba pokazać dowód zaszczepienia lub niezarażenia koronawirusem. W innym przypadku do wspomnianych sklepów nie wejdziemy. To ogromne utrudnienia dla kupujących.

Wariant Delta coraz mocniej szerzy się po całym świecie. Kolejne kraje decydują się na powrót obostrzeń, które obowiązywały na wiosnę. W niektórych państwach z obostrzeń są zwalniane osoby, które zaszczepiły się przeciwko COVID-19. Tak jest np. w Portugalii, Włoszech czy Francji. Osoby, które przyjęły szczepionkę, mogą swobodnie korzystać z restauracji czy obiektów kultury. Ostatnio pojawiło się nowe obostrzenia. To dotyczy zakupów w znanych sieciach sklepów.

Eska Summer City Śląsk: Motoshow

Niezaszczepione osoby nie wejdą do Carrefoura, Auchana czy Ikei. Przy wejściu prowadzone są kontrole

Okazuje się, że osoby niezaszczepione przeciwko COVID-19 nie będą mogły robić zakupów w Carrefourze, Auchanie, E.Leclerc i Ikei. Przed wejściem do wspomnianych sklepów prowadzone są kontrole. Klienci muszą pokazać dowód zaszczepienia, świadectwo wyzdrowienia lub potwierdzenie braku zakażenia koronawirusem - chodzi o ujemny test PCR, ewentualnie test antygenowy zrobiony mniej niż 72 godziny wcześniej. W innym przypadku nie można zrobić zakupów.

Takie restrykcje zostały, póki co wprowadzone we Francji, która walczy z czwartą falą koronawirusa. Obostrzenia objęły już 143 centra handlowe. Czy podobne restrykcje mogą obowiązywać w Polsce?

Czwarta fala pandemii w Polsce. Czy będą obostrzenia dla niezaszczepionych?

Póki co, rząd nie określił jasno, jak mogą wyglądać obostrzenia w Polsce w przypadku czwartej fali. Minister zdrowia zapowiedział jedynie, że prawdopodobnie nie będzie ogólnopolskiego lockdownu, a raczej regionalny. Restrykcje miałyby się pojawić tam, gdzie poziom zaszczepionych osób jest najmniejszy. Nie wiadomo też, czy obostrzeniom będą podlegać wszyscy - zarówno zaszczepieni, jak i ci, którzy nie zdecydowali się na przyjęcie dawki.

W Polsce liczba zakażonych COVID-19 znów zaczęła rosnąć. Ostatnio w ciągu doby notuje się ponad 200 osób zarażonych koronawirusem. W pełni zaszczepionych jest ponad 18 mln Polaków.

Sonda
Czy leki w Polsce są za drogie?
Źródło: Niezaszczepione osoby nie wejdą do Carrefoura, Auchana czy Ikei. Przy wejściu prowadzone są KONTROLE!