Niezaszczepieni studenci zmuszani do nauki zdalnej? Trwają prace nad projektem!

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Niezaszczepieni studenci zmuszani do nauki zdalnej? Trwają prace nad projektem!

Niezaszczepieni studenci zmuszani do nauki zdalnej? Trwają prace nad projektem!

2021-09-29 16:30

Niezaszczepieni studenci będą zdalnie uczestniczyli w niektórych zajęciach? To rozważany przez rząd scenariusz. Trwają prace nad projektem, który umożliwi rektorom uzyskanie informacji czy dany student przyjął zastrzyk chroniący przed Covid-19. Zajęcia na uczelniach ruszają już w przyszłym tygodniu, a czwarta fala koronawirusa dopiero się rozpędza.

Studenci wracają na studia! Będą zajęcia online dla niezaszczepionych?

Minister zdrowia popiera rozwiązanie, zgodnie z którym niezaszczepieni studenci mogliby uczestniczyć w zajęciach wyłącznie w formie online. Jak podkreśla Adam Niedzielski, o możliwość weryfikacji studentów pod kątem przyjęcia zastrzyku na Covid-19 apelowali rektorzy. - Wnioski rektorów o to, żeby rektorzy też mogli weryfikować czy studenci są zaszczepieni, bo część zajęć, chociażby na uczelniach medycznych, wymaga takiego reżimu bezpieczeństwa - podkreśla minister.

Czytaj także: 5 tys. zakażeń dziennie jeszcze w październiku! Sprawdzają się prognozy naukowców

Kiedy przepisy wejdą w życie?

- Jestem zwolennikiem wprowadzenia takich przepisów - dodaje Niedzielski. - Deklaracja odwagi tego, co się robi. Jeśli mamy studentów medycyny, którzy pojawiają się na zajęciach praktycznych, to nie może być takiej sytuacji, żeby pacjenci z tego powodu byli poddanie większemu zagrożeniu - dodaje Niedzielski.

Czytaj także: Początek roku akademickiego 2021: kiedy jest? Kiedy studenci wracają na zajęcia?

Wspomniane przepisy mają znaleźć się w projekcie ustawy, który pozwala pracodawcom weryfikować szczepienia pracowników. Nad ostatecznym kształtem dokumentu pracuje teraz Komitet Stały Rady Ministrów.

QUIZ. Tych postaci z bajek nie da się nie znać! 8/10 punktów to minimum!

Pytanie 1 z 10
Jak nazywał się leniwiec z „Epoki Lodowcowej”?

Czwarta fala koronawirusa: Ile zachorowań?

Czwarta fala koronawirusa rozpędza się! W środę 29 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1234 nowych zakażeniach Covid-19. To najwięcej od maja! Zgodnie z prognozami naukowców z UW, którzy opracowali specjalny model pozwalający przewidzieć przebieg pandemii, jeszcze w październiku odnotujemy po 5 tys. zakażeń koronawirusem dziennie.

Jak zmienić swoje nawyki żywieniowe?
Źródło: Niezaszczepieni studenci zmuszani do nauki zdalnej? Trwają prace nad projektem!