Nicola Zalewski

i

Autor: Fot. screen YouTube AS Roma / https://www.youtube.com/channel/UCLttSYJ6kPtlcurY96kXkQw Nicola Zalewski

NICOLA ZALEWSKI - kim jest nowa twarz piłkarskiej Reprezentacji Polski?

2021-09-07 14:15

Swój pierwszy występ w seniorskiej kadrze zaliczył podczas meczu z San Marino. Młody piłkarz od razu zwrócił na siebie uwagę wszystkich kibiców. Z naszego artykułu dowiecie się, kim jest Nicola Zalewski, nowa twarz piłkarskiej drużyny Biało-Czerwonych.

Kim jest Nicola Zalewski? Wiele osób może sobie zadawać takie pytanie po meczu Polska - San Marino, który rozegrany został w niedzielę, 5 września 2021. To właśnie podczas tego spotkania młody piłkarz zaliczył swój pierwszy występ w seniorskiej reprezentacji Polski w piłce nożnej. Pomocnik wszedł na boisko w 66 minucie zmieniając Tymoteusza Puchacza. Grał do końca meczu prezentując duże umiejętności, a w doliczonym czasie gry błysnął przed publicznością zaliczając asystę przy bramce Adama Buksy na 7:1. Nicola ma duże szansę na to, by stać się gwiazdą Biało-Czerwonych. Warto więc dowiedzieć się na jego temat czegoś więcej. Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje o polskim piłkarzu.

Jan Tomaszewski chce zwolnienia Sousy? "Panie Portugalczyk...".

Nicola Zalewski - Polak urodzony we Włoszech

Nietypowe imię piłkarza tłumaczy miejsce jego urodzenia. Nicola Zalewski przyszedł na świat 23 stycznia 2002 w Tivoli. To we Włoszech, dokąd z Polski wyemigrowali jego rodzice, stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki. Młody polski piłkarz jest już dobrze znany kibicom z półwyspu iberyjskiego. Gra bowiem w jednym z najlepszych włoskich klubów.

Gdzie gra Nicola Zalewski?

Nicola Zalewski gra na pozycji pomocnika w klubie AS Roma. Do młodzików słynnej Romy dołączył w 2011, a w pierwszym składzie zadebiutowała 6 maja 2021 roku podczas starcia z Manchesterem United mając zaledwie 19 lat. Umiejętności młodego piłkarza można zobaczyć w poniższym wideo.

Nicola Zalewski w reprezentacji Polski

Nicola nigdy nie krył swojego przywiązania do ojczyzny rodziców. Piłkarz posługuje się polszczyzną i wielokrotnie podkreślał, że chce grać dla Biało-Czerwonych. W młodzieżowych reprezentacjach występuje od 2017 roku. Pomocnik przeszedł wszystkie szczeble, od kadry U-16 do U-20. Do drużyny seniorskiej został powołany przez Paulo Sousę 16 sierpnia 2021 na mecze z Albanią, San Marino oraz Anglią. W drugim z nich zaliczył wspomnianą już asystę.

Nicola Zalewski - Transfermarkt

Z profilu piłkarza w serwisie Transfermarkt dowiadujemy się, że oprócz pozycji ofensywnego pomocnika, sprawdza się też jako lewy napastnik lub środkowy pomocnik. Jest prawonożny, ma 175 cm wzrostu, a we wrześniu 2021 roku wyceniano go na 900 tysięcy euro.

Nicola Zalewski - Instagram

Nicola Zalewski jest aktywny na Instagramie. Jego konto w serwisie nosi nazwę nico_zale. Zamieszcza tam głównie zdjęcia z boiska, które ogląda ponad 62 tysiące obserwujących.

Źródło: NICOLA ZALEWSKI - kim jest nowa twarz piłkarskiej Reprezentacji Polski?