Szczepienie COVID-19

i

Autor: fernandozhiminaicela/Pixabay/cc0 Trwają szczepienia przeciwko COVID-19

Nawet KILKASET złotych za szczepienie? Jesienią taki scenariusz jest możliwy!

2021-07-14 13:44

Kończy się era darmowych szczepień w Polsce. Rzecznik rządu informuje o planach dotyczących szczepień: " Szczepionka może kosztować nawet kilkaset złotych". Czy to tylko pomysł, czy realny plan?

Rząd najpierw zachęcał, a teraz coraz poważniej myśli o wprowadzeniu odpłatnych szczepień. Rzecznik Rządu Piotr Müller powiedział, że może to nastąpić już „późną jesienią”, a koszt szczepienia wyniesie „kilkaset złotych”.

W programie Tłit Wirtualnej Polski w poniedziałek Piotr Miller przyznał, że rozważany jest pomysł płatnych szczepień przeciwko koronawirusowi.

Minister Niedzielski określił pewną datę, do której gwarantuje Polakom bezpłatne szczepienia. Wiemy tylko, że jest to jeden z "miesięcy jesiennych". 

- Później zobaczymy jak będzie wyglądała sytuacja. W tej chwili jesteśmy w stanie zagwarantować to do tego momentu - odpowiedział rzecznik.

Nawet KILKASET złotych za szczepienie? Jesienią taki scenariusz jest możliwy jesienią!

Koszt samej szczepionki – w zależności od producenta – waha się od około 20 zł do 100 zł. Do tego dochodzi koszt przychodni czy innego punktu szczepień – rząd wycenił to na 61,24 zł i tyle płaci podmiotom prowadzącym szczepienia.

Tłumy Poznaniaków czekają na szczepienie przed Centrum Medycznym HCP
Źródło: Nawet KILKASET złotych za szczepienie? Jesienią taki scenariusz jest możliwy!