wraca nauka zdalna

i

Autor: Pixabay.com

Wraca NAUKA ZDALNA w klasach 1-3! Minister zdrowia ogłosił decyzję. Od kiedy? Jak długo potrwa?

2021-03-17 21:23

Nauka zdalna w klasach 1-3 powraca! Poinformował o tym Adam Niedzielski, minister zdrowia, podczas środowej konferencji prasowej dotyczącej powrotu obostrzeń związanych z szerzeniem się w Polsce pandemii koronawirusa. Od kiedy powrót nauki zdalnej i jak długo w domach będą musiały pozostawać dzieci? Czytaj, co ogłosił minister!

Wraca nauka zdalna dla dzieci z klas 1-3!

- Nauka w klasach 1-3 będzie wyłącznie zdalna - poinformował w środę Adam Niedzielski, minister zdrowia. - Postanowiliśmy wprowadzić ją na najbliższe trzy tygodnie.

Oznacza to, że nauka zdalna w klasach 1-3 potrwa od 22 marca do 9 kwietnia.

- Nauka zdalna w szkołach jest elementem, który pozwala zmniejszyć współczynnik zarażania się - tłumaczył w środę Niedzielski.

Adam Niedzielski, ogłosił w środę wprowadzenie obostrzeń w całym kraju. Od 20 marca, zamknięte będą m.in. galerie handlowe, kina i teatry. Wkrótce podjęte będą decyzje o dodatkowych 8 tys. łóżek covidowych.

Podczas konferencji, minister przypomniał, że w kolejnych dniach obserwujemy dynamikę zakażeń zdecydowanie wyższą od obserwowanej w poprzednim tygodniu.

- Oznacza to, że mimo że byliśmy już w poprzednim tygodniu na poziomie ponad 20 tys. zachorowań, to wcale tempo wzrostu nie maleje, tylko niestety trzecia fala przyrasta i przyspiesza - zaznaczył. - Wobec tej sytuacji musimy podjąć zdecydowane kroki.

- Zdecydowaliśmy się na to, przede wszystkim ze względu na to, że w najbliższym czasie czeka nas okres ferii wielkanocnych. Ta nauka przez najbliższe tygodnie będzie naznaczona kwestią ferii - mówił Niedzielski.

Nauka zdalna: do kiedy?

Jak poinformował w środę minister Niedzielski, nauka zdalna będzie prawdopodobnie trwała do świąt.

Po świętach wielkanocnych, ministerstwo przewiduje przejście do nauczania hybrydowego.

Raport z Anteny 17.03
Źródło: Wraca NAUKA ZDALNA w klasach 1-3! Minister zdrowia ogłosił decyzję. Od kiedy? Jak długo potrwa?