Przejęte narkotyki

i

Autor: srodmiescie.policja.waw.pl Przejęte narkotyki

Narkotyki w torbie na zakupy, walizce, w słoikach i lodówce - policjanci odkryli dziuplę handlarzy!

2021-06-29 12:45

Ilość narkotyków w kawalerce wynajmowanej przez dwóch braci naprawdę zaskakuje! Substancje odurzające, które w lokalu odkryli Kryminalni ze Śródmieścia, były dosłownie w całym domu! Więcej na ten temat przeczytacie w naszym artykule.

Kryminalni ze Śródmieścia informują na swojej stronie internetowej o zatrzymaniu dwóch braci zajmujących się obrotem narkotykami. Widok, który funkcjonariusze zastali w wynajmowanej przez nich kawalerce musiał szokować, gdyż, niczym w serialu Narcos, środki odurzające były dosłownie wszędzie! Marihuanę, mefedron i haszysz policjanci znajdowali między innymi w walizce podróżnej, torbie na zakupy, w kartonowym pudle, słoikach, rozsypane na stole, a nawet ukryte w lodówce. Przejęto łącznie 6 kg narkotyków. Jak się okazało, wynajmowane mieszkanie pełniło funkcję magazynu służącego do przerzutu substancji psychoaktywnych. Lokal wynajmowany był na "słupa". Jak dokonano zatrzymania? O tym w dalszej części artykułu.

Czwarta fala koronawirusa w Polsce! Niedzielski podaje datę

Na widok policji rzucili się do ucieczki

Lokal przy ul. Szymczaka, namierzono dzięki pracy operacyjnej. Była to wynajmowana na tzw. "słupa" kawalerka, która służyła handlarzom za magazyn przerzutowy. Z uzyskanych informacji wynikało, że w mieszkaniu regularnie pojawiało się dwóch mężczyzn. Po ponad 12-godzinnym oczekiwaniu zauważono podejrzanych. Ci, gdy tylko spostrzegli policjantów na klatce schodowej, rzucili się do ucieczki. Policjanci byli jednak szybsi - mężczyzn ujęto.

Narkotyki w całym mieszkaniu

Później kryminalni zaczęli przeszukiwać mieszkanie. Co chwilę znajdywali kolejne miejsca, w których były narkotyki. Bracia nie starali się ich ukryć, gdyż środki odurzające leżały nawet na stole. Oprócz 6 kg. narkotyków zabezpieczono też ponad 9000 zł mogących pochodzić z przestępstwa. Bracia w wieku 26 i 30 lat usłyszeli już zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im teraz do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratury zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na 3 miesiące.

Źródło: srodmiescie.policja.waw.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Czy chciałbyś być policjantem?
Źródło: Narkotyki w torbie na zakupy, walizce, w słoikach i lodówce - policjanci odkryli dziuplę handlarzy!