Pancake

i

Autor: pixabay.com Pancake

Najwyższa wieża z PANCAKE'ÓW - warszawska restauracja chce pobić rekord Guinnessa!

2021-09-15 11:13

Rumiane, puszyste naleśniki ułożone jeden na drugim i polane syropem klonowym to marzenie każdego łasucha. A co, gdyby taka pancakeowa wieża miała... ponad metr wysokości? Stworzenia takiej wysokokalorycznej budowli planuje warszawska restauracja. Cel - pobicie rekordu Guinnessa! Z naszego artykułu dowiecie się, kiedy i gdzie odbędzie się próba ustanowienia nowego.

Najwyższa wieża z pancake'ów - taki cel postawiła sobie warszawska restauracja specjalizująca się w przyrządzaniu pulchnych naleśniczków. Mr. Pancake, bo o ten lokal chodzi, chce ułożyć jeden na drugim tyle placków, by pobić rekord Guinnessa. Aktualny należy do Brytyjczyków. Ich smakowita wieża mierzyła 101,8 cm. Mr. Pancake musi więc ułożyć wieżę wyższą przynajmniej o milimetr. Ile naleśników posłuży za budulec? O tym będzie się można przekonać podczas 10. urodzin restauracji, gdyż właśnie wtedy ekipa lokalu chce podjąć próbę ustanowienia nowego rekordu. W dalszej części artykułu dowiecie się, gdzie i kiedy będzie można na własne oczy zobaczyć to doniosłe (w historii pancake'ów) wydarzenie.

Dynia – Peruwianka, która podbiła świat!

Kiedy i gdzie bicie rekordu Guinnessa na najwyższą wieżę z pancake'ów?

Restauracja Mr. Pancake chce pobić rekord w swoje 10. urodziny. Ich data to sobota, 16 października. Rozpoczęcie próby zaplanowano na godzinę 10:00. Ponad metrowa wieża z naleśników ma powstać w lokalu przy ul. Marszałkowskiej 17, gdzie znajduje się restauracja Mr. Pancake. Wieża ma być nie tylko wysoka, ale i pyszna, o czym będzie się mogła przekonać publiczność. Naleśniki służące do stworzenia budowli zostaną bowiem zaserwowane za darmo wszystkim osobom śledzącym przebieg bicia rekordu Guinnessa. Czy uda się ułożyć ponad metrową wieżę? To się okaże. Jedno jest jednak pewne - po tym wydarzeniu nie będzie już można powiedzieć, że cos jest płaskie jak naleśnik.

Źródło: Najwyższa wieża z PANCAKE'ÓW - warszawska restauracja chce pobić rekord Guinnessa!