Droga

i

Autor: LUKASZ GAGULSKI / SUPER EXPRESS Droga

polskie drogi

Najdłuższy prosty odcinek drogi w Polsce? Ile ma kilometrów? Gdzie jest najdłuższa prosta droga w Polsce?

Ile kilometrów ma najdłuższa prosta droga w Polsce? Kilometr, dwa, a może pięć? Okazuje się, że o wiele więcej. Przejechanie najdłuższej trasy bez zakrętów zajmuje nawet pół godziny! Wyjaśniamy, gdzie znajduje się najdłuższa prosta droga w Polsce i ile ma kilometrów.

Spis treści

  1. Jaki jest najdłuższy prosty odcinek drogi w Polsce? Gdzie jest najdłuższa prosta droga?

420 tys. - tyle kilometrów liczy sieć dróg publicznych w Polsce. Długość dróg krajowych wynosiła w 2022 roku 19,4 tys. km, z czego 1754 km to autostrady, a 2878 km to drogi ekspresowe. A ile kilometrów mierzy najdłuższy prosty odcinek drogi w Polsce, bez żadnych zakrętów?

Jaki jest najdłuższy prosty odcinek drogi w Polsce? Gdzie jest najdłuższa prosta droga?

Najdłuższa prosta droga krajowa w Polsce znajduje się w województwie mazowieckim. Chodzi o drogę DK 62 pomiędzy Serockiem i Wyszkowem, która mierzy aż 26 kilometrów - podaje Interia.pl. Pokonanie takiego odcinka samochodem zajmuje około pół godziny.

Najdłuższy prosty odcinek w Polsce

i

Autor: Google Maps Najdłuższy prosty odcinek w Polsce

Równie długa prosta znajduje się w województwie podlaskim. Mowa o DW 673 pomiędzy Sokółką i Dąbrową Białostocką, biegnącej równolegle do granicy polsko-białoruskiej. Ten odcinek również ma 26 kilometrów, jednak po drodze kierowcy napotkają kilka łagodnych łuków, a w Sokolanach przejadą przez rondo.

Prosty odcinek - woj. podlaskie

i

Autor: Google Maps Prosty odcinek - woj. podlaskie

Oba 26-kilometrowe odcinki to i tak niewiele w porównaniu do najdłuższego prostego odcinka drogi na świecie. A jest nim fragment autostrady w Australii nazywany "90 mile straight" - droga ma blisko 145 kilometrów.

Kolno. Kierowca przeparkował płonący samochód, aby ratować inne auta
Źródło: Najdłuższy prosty odcinek drogi w Polsce? Ile ma kilometrów? Gdzie jest najdłuższa prosta droga w Polsce?