Nadciąga załamanie pogody! Możliwy upał, a potem niebezpieczne burze!

i

Autor: Pixabay

Nadciąga załamanie pogody! Najpierw upał, a potem gwałtowne burze!

2022-05-17 9:34

Do Polski nadciągają niebezpieczne burze i silny wiatr. Najbliższe dni (środa, czwartek) będą ciepłe i słoneczne. W czwartek będziemy mogli odczuć wysokie temperatury, ale już w piątek pogoda zmieni się na gorsze! Załamanie pogody może potrwać przez kilka dni! W których regionach Polski może być niebezpiecznie? Gdzie prognozowane są burze? Lokalnie może spaść grad!

W tym tygodniu Pogoda w Polsce będzie różnorodna. We wtorek w zdecydowanej większości kraju będzie pogodnie, a burze mogą wystąpić jedynie w województwie opolskim. - Na zachodzie i południu okresami dużo chmur i przelotne opady deszczu. Na południu również miejscami burze oraz intensywny deszcz – czytamy w prognozie IMGW. Środa i czwartek przyniosą chwilową stabilizację pogody. W nocy ze środy na czwartek mogą wystąpić przymrozki do nawet -3 stopni Celsjusza, za to w ciągu dnia w czwartek IMGW prognozuje wyraźny skok temperatury na zachodzie kraju! W piątek czeka nas załamanie pogody i niebezpieczne zjawiska atmosferyczne, które potrwają kilka dni!

Sanah o płycie „Uczta”

Nadciąga załamanie pogody. W czwartek powiew gorąca! Możliwe upały!

W czwartek od zachodu kraju do Polski wlewać się będzie wysoka temperatura. W ciągu dnia termometry wskażą od 25 do nawet 29 st. Celsjusza. Możliwe, że zostanie pobity tegoroczny rekord ciepła, czyli 28,9 stopni odnotowane w Słubicach i w Rzeszowie. Kolejne dni, czyli piątek i weekend to już wyraźna zmiana w pogodzie!

Nadciąga załamanie pogody. Niebezpieczne burze i lokalnie opady gradu

- W piątek, w sobotę i w niedzielę pochmurno z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna w piątek i w sobotę do 25°C, w niedzielę chłodniej - maksymalnie około 20°C – czytamy w prognozie IMGW.

Na ten moment Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę ostrzeżeń I stopnia przed burzami dla kilku województw. Niebezpieczna pogoda może wystąpić w:

  • kujawsko-pomorskim,
  • warmińsko-mazurskim,
  • podlaskim,
  • mazowieckim
  • lubelskim
Źródło: Nadciąga załamanie pogody! Najpierw upał, potem gwałtowne burze!