Parafia św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie. Zaskakująca intencja. Wierni modlą się o unicestwienie wież i urządzeń 5G

i

Autor: Canva/ screnn ze strony parafii św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie Parafia św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie. Zaskakująca intencja. Wierni modlą się o unicestwienie wież i urządzeń 5G

Mrągowo. Zaskakująca intencja mszalna. Wierni modlą się o unicestwienie wież i urządzeń 5G

2021-06-10 10:35

Wierni przez cały tydzień mieli modlić się podczas mszy o... unicestwienie wież oraz urządzeń 5G. Nietypowe ogłoszenie z listą intencji pojawiło się na stronie parafii św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie (woj. warmińsko-mazurskie). Sytuację nagłośnił w sieci ksiądz Grzegorz Kramer.

Na stronie parafii św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie (woj. warmińsko-mazurskie) można sprawdzić listę intencji, w których wierni modlą się podczas mszy. Jedna z nich znacząco wyróżnia się na tle pozostałych. Dotyczy bowiem "unicestwienia urządzeń i wież nowoczesnej technologii 5G". Nietypowe ogłoszenie wywołało ogromne poruszenie w sieci. Sytuację nagłośnił jezuita ksiądz Grzegorz Kramer, zamieszczając na swoim profilu post ze zdjęciem listy intencji opatrzony komentarzem: "Gdyby to nie było prawdziwe, to byłoby śmieszne...☹️".

Raport z anteny 09.06, godz.10

Oburzenia nie kryli również sami Internauci. Pod postem księdza Kramera pojawiły się tysiące komentarzy. Poniżej zamieszczamy niektóre z nich:

"Można by było te intencje poświęcić komuś kto naprawdę potrzebuje modlitwy, a tak się po prostu zmarnowały"

"Dziwię się, że przyjęto taką intencję."

"Mimo, że napisane że to nie fejk - nie uwierzyłem. Znalazłem stronę parafii i sprawdziłem. To nie fejk. Cholera, to wszystko chyba naprawdę musi skończyć się schizmą."

Kuriozalna intencja mszalna w Mrągowie. Jest komentarz proboszcza parafii

Do sprawy odniósł się również proboszcz parafii ks. Robert Kaniowski.

- Zamawiający te msze to dwoje prywatnych ludzi z Mrągowa. Te intencje zostały trochę opacznie zrozumiane, źle zapisane. Nie chodziło o samą technologię, ale o zagrożenia, jakie ona ze sobą niesie  - powiedział PAP proboszcz ks. Robert Kaniowski i przyznał, że "każda technologia niesie ze sobą zło". Dopytywany, co ma na myśli, doprecyzował, że chodzi o treści przekazywane za pomocą tego rodzaju technologii np. treści pornograficzne dostępne w internecie. - Sam internet nie jest zły, ale jest w nim mnóstwo złych treści - powiedział proboszcz i dodał, że w zamyśle zamawiających te msze chodziło właśnie o tego rodzaju zagrożenia.

Proboszcz przyznał, że uczestnicy nabożeństw "o unicestwienie urządzeń i wież nowoczesnej technologii 5G" nie reagowali negatywnie, gdy kapłan informował o intencji mszy.

Z zamieszczonych w internecie intencji mszalnych na bieżący tydzień wynika, że w parafii św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie msze dotyczące wież 5G mają zostać odprawione jeszcze w czwartek i piątek. Proboszcz Kaniowski zapowiedział, że te intencje mszalne zostaną zmienione. - Zamawiający wycofał się z tego. Rozmawialiśmy i zrozumiał, że to jest trochę opacznie sformułowane, nie oddaje tak naprawdę intencji, jaką miał zamawiający msze - powiedział proboszcz Kaniowski.

Proboszcz w rozmowie z PAP przyznał również, że intencja dotycząca wież 5G była "najdziwniejszą, z jaką się spotkał, choć jest kapłanem raczej nie najmłodszym". - Często w trudnych sprawach ludzie zamawiają msze +w intencji znanej Panu Bogu+. Tu się tak nie stało i wyszło trochę nie tak, jak powinno - powiedział ks. Kaniowski.

W tych sytuacjach NIE DOSTANIESZ ŚLUBU w kościele. Lista 12 powodów. Zobacz:

Źródło: Mrągowo. Zaskakująca intencja mszalna. Wierni modlą się o unicestwienie wież i urządzeń 5G