Legia Warszawa

i

Autor: PAP / Leszek Szymański Legia Warszawa

Motor Lublin - Legia Warszawa: ONI NIE ZAGRAJĄ - wojskowi zdziesiątkowani kontuzjami

2021-12-01 13:16

Stawka meczu z Motorem Lublin jest wysoka, gdyż rozgrywki w Pucharze Polski mogą być dla Legii przepustką do eliminacji w europejskich pucharach. Niestety klub jest przetrzebiony kontuzjami. Dowiedzcie się, kto nie zagra przeciwko drużynie z Lublina.

Motor Lublin - Legia Warszawa 1.12 to mecz w ramach Pucharu Polski. Dobre wyniki w tych rozgrywkach mogą dać Wojskowym możliwość występów w eliminacjach do europejskich pucharów w przyszłym sezonie. Nic więc dziwnego, że wszyscy liczą na zwycięstwo z Motorem. Tym bardziej, że po wygranym meczu z Jagiellonią Białystok kibice chcą wierzyć w koniec czarnej serii porażek warszawskiego klubu. O triumf w środę, 1. grudnia może być jednak ciężko. Niedysponowanych z powodu kontuzji jest aż 10 zawodników! Wielu z nich doznało urazów podczas starcia z Jagiellonią. Kogo nie zobaczymy na boisku Areny Lublin? Tego dowiecie się z dalszej części artykułu.

W formie 24: dodatki do żywności

Legia bez dziesięciu zawodników, cztery kontuzje w meczu z Jagiellonią

Legia zaczyna wyglądać, jak izba przyjęć na oddziale urazowym. Aż dziesięciu zawodników zmaga się aktualnie ze skutkami kontuzji! Czterech z nich ucierpiało w meczu z Jegiellonią. Artur Jędrzejczyk złamał obojczyk - nie zagra przez dwa miesiące. Mattias Johansson, zdobywca jedynego gola w starciu z "Jagą", naciągnął mięsień dwugłowy. Nie pogra przynajmniej tydzień. Lindsay Rose, który zastąpił Szweda, musiał zejść chwilę po nim - zmiażdżył sobie nos w zderzeniu z Błażejem Augsutynem. Czeka go operacja. Ostatnim kontuzjowanym w tamtym spotkaniu jest Luquinhas, który ma mocno stłuczony piszczel. Przeciwko Motorowi nie zagra.

O kolejnych dwóch zawodnikach z kontuzjami poinformowano tuż przed środowym spotkaniem. To Ernest Muci i Rafael Lopes. Pierwszy uszkodził staw skokowy w meczu Legia - Leicester. Drugi będzie pauzował jeszcze dwa tygodnie z powodu urazu mięśnia prawego biodra.

Listę uzupełniają: Bartosz Kapustka (słynna "kontuzja z radości"), Kacper Kostorz (uraz ręki), Lirim Kastrati (skręcenie stawu skokowego) i Joel Abu Hanna (w sierpniu uszkodził więzadła boczne w kolanie i łąkotkę).

"Powrót Króla" w bramce Legii Warszawa

Jedynym pocieszeniem jest to, że do bramki Wojskowych wraca Artur Boruc. Miesiącami doskwierał mu ból pleców. Mecz przeciwko Jagielloni Białystok był pierwszym sprawdzianem kondycji po rekonwalescencji. Boruc spisywał się dobrze. Miejmy więc nadzieję, że tak samo będzie w spotkaniu Motor Lublin - Legia Warszawa 1.12. Początek o 20:00.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Motor Lublin - Legia Warszawa: ONI NIE ZAGRAJĄ - wojskowi zdziesiątkowani kontuzjami