Fotoradary na moście Poniatowskiego

i

Autor: Urząd m.st. Warszawy, mat. prasowe Fotoradary na moście Poniatowskiego

Most Poniatowskiego: Koniec testów. Fotoradary zaczną działać! Sprawdź, kiedy

2021-09-10 16:44

Koniec testów, koniec pobłażliwości. Fotoradary na moście Poniatowskiego na dniach mają zacząć działać. Dziś Inspekcja Transportu Drogowego przejęła sześć urządzeń od stołecznego Zarządu Dróg Miejskich.

Fotoradary na moście Poniatowskiego: Czy już działają?

Do tej pory stały, ale nie zbierały dowodów na wykroczenia. Wkrótce jednak testy fotoradarów na moście Poniatowskiego się zakończą. - Od razu zostały one wpięte do ogólnopolskiego systemu fotoradarowego. Przez kilka najbliższych dni te radary będą pracowały w trybie testowym, ale to będzie bardzo, bardzo krótki okres. W przyszłym tygodniu urządzenia będą reagowały na naruszenia niestosowania się przez kierowców do ograniczeń prędkości - powiedziała nam Monika Niżniak z Inspekcji Transportu Drogowego.

Czytaj także: Fotoradary na moście Poniatowskiego zdewastowane! Co grozi sprawcom?

Jak udało nam się dowiedzieć, fotoradary zaczną robić zdjęcia najprawdopodobniej już od wtorku. Dla przypomnienia, na moście Poniatowskiego obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Z wykorzystaniem 22 fotoradarów ujawniono do tej pory ok. 450 tys. naruszeń. Najwięcej przypadków niestosowania się do obowiązujących ograniczeń prędkości zarejestrowały fotoradary przy:

  • ul. Spacerowej (58,4 tys.),
  • ul. Grójeckiej (kierunek centrum - 44,4 tys.)
  • oraz na moście Gdańskim (40 tys.).

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Myślisz, że wygrałbyś "1 z 10"? Tadeusz Sznuk ci nie wierzy. Takie pytania padają w programie

Pytanie 1 z 15
Do jakiego lekarza udaje się osoba chora na cukrzycę?
Zaczęli remont mostu Świętokrzyskiego. Nie można tego było zrobić w wakacje?
Źródło: Most Poniatowskiego: Koniec testów. Fotoradary zaczną działać! Sprawdź, kiedy