Uniwersytet Warszawski

i

Autor: Kenneth Lee flickr.com Uniwersytet Warszawski

Skandal na UW - znany profesor molestował studentki!

2022-03-21 15:47

Sprawa dotyczy znanego profesora z Uniwersytetu Warszawskiego, byłego honorowego przewodniczącego Rady Języka Polskiego. Studentki i doktorantki oskarżają mężczyznę o molestowanie seksualne. Rektor uczelni podjął już wobec niego decyzję. Więcej na ten temat w artykule.

Molestowanie seksualne na UW - taka informacja pojawiła się w mediach 21. marca. Chodzi o znanego językoznawcę i publicystę, który w ubiegłym roku pełnił funkcję honorowego przewodniczącego Rady Języka Polskiego. O sprawie jako pierwsza donosiła Gazeta Wyborcza. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że w 2021 roku do komisji ds. przeciwdziałania dyskryminacji Uniwersytetu Warszawskiego zgłosiła się studentka. Oskarżyła ona profesora o molestowanie seksualne. Komisja podjęła działania, w trakcie których ujawnione zostały inne przypadki molestowania z udziałem wykładowcy. Doniesieniami obciążyło go kilkanaście dawnych studentek i doktorantek. Najwcześniejsze przypadki molestowania miał mieć miejsce około 30. lat temu.

Tłumy Ukraińców pod Stadionem Narodowym

Wkładał ręce pod bluzki, dotykał, przygniatał do ściany

Dziennikarze dotarli do zeznań niektórych pokrzywdzonych. Lista przestępstw wykładowcy jest długa. Kobiety informowały o niewłaściwym dotykaniu, wsadzaniu rąk pod bluzki, przyciskaniu do ściany, całowaniu na siłę, nachodzeniu i wysyłaniu SMS-ów o jednoznacznej treści. Przed jedną ze studentek profesor miał się zaś onanizować.

Rektor podjął decyzję - profesor usunięty z Uniwersytetu Warszawskiego

Komisja ds. przeciwdziałania dyskryminacji uznała relacje pokrzywdzonych kobiet za spójne i wiarygodne. Nie przychylono się przy tym do obrony wykładowcy, który oskarżenia nazwał spiskiem i próbą zemsty. Opinia komisji została wydana 17.stycznia 2022 roku. Na jej podstawie rozwiązano z profesorem umowę o pracę. Rektor zwolnił go zaś z obowiązku świadczenia pracy i odsunął od prowadzenia zajęć dydaktycznych. Sprawa jest rozwojowa.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Skandal na UW - znany profesor molestował studentki!