MOBILNY POSTERUNEK NAD WISŁĄ - gdzie pojawią się policjanci?

i

Autor: Paweł Bosky flickr.com Policja

MOBILNY POSTERUNEK NAD WISŁĄ - gdzie się pojawi?

2021-04-21 13:17

Już niedługo nad Wisłą znów zobaczymy charakterystyczny policyjny pojazd. Nad rzekę wraca bowiem mobilny posterunek. Do zadań mundurowych będzie należało egzekwowanie zakazu spożywania alkoholu. Dowiedzcie się, gdzie będzie funkcjonował mobilny posterunek.

Mobilny posterunek nad Wisłą - gdzie pojawią się policjanci? Takie pytanie mogą sobie zadawać wszyscy ci, którzy słyszeli już o planach stołecznej policji. Jak wiadomo, tereny bezpośrednio nad rzeką należą do ulubionych miejsc spotkań warszawiaków i warszawianek. Przy ładnej pogodzie tłumy ludzi gromadzą się na słynnej plaży Poniatówce i na całej długości nadwiślańskich bulwarów. Dla władz miasta okazało się to wielkim problemem szczególnie w dobie pandemii COVID-19. Setki osób nad Wisłą to większe ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. W marcu 2020 ustanowiono więc czasowy zakaz spożywania alkoholu w tamtym rejonie. Miało to zniechęcić mieszkańców i mieszkanki miasta do zbierania się nad Wisłą. To nie pomogło, gdyż wiele osób wciąż spotykało się nad rzeką. Z tego powodu teren kontroluje coraz więcej patroli. W sezonie wiosenno-letnim ma się pojawić również mobilny posterunek.

Carla Fernandes śpiewa na balkonie po polsku! Wyjątkowa wersja utworu OK [TYLKO U NAS]
Sonda
Czy chciałbyś być policjantem?

Gdzie zobaczymy mobilny posterunek nad Wisłą?

O przywróceniu mobilnego posterunku nad Wisłą poinformowała Anna Stopińska, rzeczniczka warszawskiego Zarządu Zieleni: W weekendy na plaży pojawią się dodatkowe jednostki służb porządkowych – będzie to stały patrol lub/i tymczasowy mobilny posterunek policji, w zależności od dostępności pojazdu. Posterunek na pewno zobaczymy tez na bulwarach. W poprzednim sezonie najczęściej spotykało się ten pojazd na odcinku miedzy Mostem Poniatowskiego a Centrum Nauki Kopernik. Policjanci nad Wisłą mają egzekwować zakaz spożywania alkoholu. Dopuszczalne jest to tylko w funkcjonujących nad rzeką klubokawiarnią. Te, przez obostrzenia, będą prawdopodobnie prowadzić sprzedaż na wynos.

Dodatkowe oświetlenie na Bulwarach

Obecnie Bulwary i okolice Poniatówki patroluje 50 patroli policji i straży miejskiej. Z informacji przekazanych przez Stopińską wynika, że przed sezonem sprawdzono też monitoring na bulwarach. Niedługo pojawi się tam również dodatkowe oświetlenie.

Źródło: MOBILNY POSTERUNEK NAD WISŁĄ - gdzie się pojawi?