Mobilne punkty szczepień - do kiedy będą działały? Michał Dworczyk ma dobre wieści!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Mobilne punkty szczepień - do kiedy będą działały? Michał Dworczyk ma dobre wieści!

2021-04-30 19:32

Mobilne punkty szczepień zostaną po majówce! - zapowiedział pełnomocnik rządu do spraw szczepień Michał Dworczyk. W wszystkich miastach wojewódzkich od 1 do 3 maja pojawią się mobilne punkty, w których podawane będą jednodawkowe preparaty firmy Johnson&Johnson. Więcej wiadomości na ten temat znajdziecie w naszym artykule!

Mobilne punkty szczepień - do kiedy będą działały? Michał Dworczyk ma dobre wieści! Tam gdzie będą potrzebne zostaną też po majówce - zapowiedział szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. Od 1 do 3 maja wszyscy zainteresowani szczepieniem przeciw COVID-19, mający aktywne e-skierowanie, będą mogli zaszczepić się w mobilnych punktach bez wcześniejszego umawiania się. Otrzymają jednodawkowy preparat firmy Johnson & Johnson. W wybranych punktach staną specjalne kontenery lub namioty do szczepień powszechnych. Na szczepienie w nich nie ma zapisów czy rejestracji. Wystarczy się tam zgłosić i poczekać na swoją kolej. Przed zastrzykiem pacjent przejedzie standardową kwalifikację. Szczepić będą osoby uprawnione i przeszkolone.

Wypadek na planie Dance Dance Dance. Oliwia Górniak ucierpiała

E-skierowania na szczepienia - jak zostają wystawione?

E-skierowania na szczepienia wystawiane są w systemie automatycznie, zgodnie z harmonogramem szczepień. W czwartek 30 kwietnia do starszych roczników dołączyły osoby urodzone w 1982 i 1983 r. W sobotę 1 maja e-skierowania otrzymają roczniki roczniki 1984-1985, a 3 maja – roczniki 1986-1987. Także wszyscy 30-latkowie lub starsi, którzy wypełnili formularz w pierwszym kwartale tego roku, mają już aktywne e-skierowanie.

Sonda
Czy sportowcy powinni zostać zaszczepieni wcześniej?
Źródło: Mobilne punkty szczepień - do kiedy będą działały? Michał Dworczyk ma dobre wieści!