Mnóstwo policji i barierki przed Sejmem. Będzie protest po kontrowersyjnym głosowaniu?

i

Autor: PAP/Wojciech Olkuśnik Mnóstwo policji i barierki przed Sejmem. Będzie protest po kontrowersyjnym głosowaniu?

Mnóstwo policji i barierki przed Sejmem. Będzie protest po kontrowersyjnym głosowaniu?

2021-08-11 20:41

Awantura w Sejmie po kontrowersyjnym głosowaniu. Opozycja zarzuca partii rządzącej korupcje. Ich zdaniem, PiS miało przekupić posłów, by zdobyć utraconą większość głosów w Sejmie. Przed Sejmem gromadzą się dodatkowi funkcjonariusze policji. Ustawiono też barierki.

Protest przed Sejmem 11.08.2021? Jak informuje nasza reporterka, przed budynkiem Sejmu zgromadziła się znaczna liczba funkcjonariuszy policji. Ustawiono także barierki. Może to oznaczać, że funkcjonariusze przygotowują się na ewentualne demonstracje. Może do nich dojść ze względu na kontrowersyjne głosowanie w Sejmie.

To dziś mieliśmy poznać decyzję Sejmu ws. Lex TVN. Początkowo Prawo i Sprawiedliwość przegrało w Sejmie głosowanie dotyczące odroczenia posiedzenia. Wniosek w tej sprawie zgłosił szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Jednak po dłuższej przerwie marszałek Sejmu ogłosiła, że wpłynął wniosek o reasumpcję głosowania. Tym razem Sejm poparł wniosek. To oznacza, że głosowanie ws. Lex TVN będzie mogło się dzisiaj odbyć. Ta decyzja marszałek Witek wzbudziła jednak kontrowersje. Opozycja twierdzi, że była nielegalna, a szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski zapowiedział złożenie wniosku o odwołanie Elżbiety Witek z funkcji marszałek Sejmu. Opozycja zarzuca też partii rządzącej korupcję polityczną podkreślając, że "kupiła głosy" polityków. PiS odzyskało większość dzięki głosom Pawła Kukiza, Jarosława Sachajko i Stanisława Żuka.

Grób rodziców Trzaskowskiego został okradziony?
Źródło: Mnóstwo policji i barierki przed Sejmem. Będzie protest po kontrowersyjnym głosowaniu?