Misia Furtak

i

Autor: Jan Daciuk flickr.com Misia Furtak

"Agata" to zaskakujący utwór, KTÓREGO NIE USŁYSZYCIE! O co chodzi artystce?

2021-11-26 12:02

Misia Furtak zamieściła w sieci utwór zatytułowany "Agata". Błyskawicznie zdobył popularność, choć... niczego w nim nie słychać! O co w tym wszystkim chodzi i jaki jest przekaz polskiej artystki? Przeczytajcie o tym w naszym artykule.

Utwór "Agata" znalazł się na płycie zatytułowanej "Wybory". To najnowszy album wokalistki i kompozytorki Misi Furtak, która uważana jest za jedną z największych gwiazd polskiej muzyki alternatywnej. Kompozycja trafiła już do sieci i z miejsca zaczęła zdobywać wielką popularność. To o tyle zaskakujące, że w utworze nie słyszymy ani jednej nuty czy słowa tekstu. "Agata" to po prostu 33 sekundy ciszy. O co w tym chodzi? Okazuje się, że Misia Furtak chciała w ten niezwykły sposób nawiązać do postaw Pierwszej Damy Agaty Duty. Dlaczego to akurat cisza jest komentarzem działań żony Prezydenta Polski? O tym w dalszej części artykułu.

Bunt w ośrodku dla migrantów

Na nowej płycie Misi Furtak można znaleźć więcej utworów nawiązujących do działań najważniejszych osób w państwie. 33 sekundy ciszy w "Agacie" można jednak uznać za najoryginalniejszą kompozycję. Zamieszczamy ją poniżej.

Misia Furtak krytykuje Agatę Dudę

Płyta "Wybory" miała swoją premierę 26. listopada. Utwór "Agata" został zaprezentowany już wcześniej. Furtak wyjaśnia, że kompozycja jest krytyką postaw Pierwszej Damy. Artystka ma na myśli często kierowane w stronę Agaty Dudy zarzuty o to, że nie zajmuje stanowiska i nie wypowiada się w sprawach dotyczących sytuacji w Polsce - strajków kobiet, kontrowersyjnych wyroków TK dotyczących aborcji, kryzysowi migrantów itd. W mediach społecznościowych artystka napisała: Cisza w serwisach streamingowych? TAK, ale tylko dlatego, że to odzwierciedlenie rzeczywistości.

Źródło: "Agata" to zaskakujący utwór, KTÓREGO NIE USŁYSZYCIE! O co chodzi artystce?