Przemysław Czarnek

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Przemysław Czarnek

Minister Czarnek do odwołania? Rafał Trzaskowski zapowiada wniosek w tej sprawie

2021-06-21 11:25

Zwrócę się do Koalicji Obywatelskiej o przygotowanie wniosku o odwołanie ministra edukacji Przemysława Czarnka – zapowiedział w poniedziałek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Więcej na ten temat w artykule.

Będzie wniosek o odwołanie ministra edukacji

"Rządzący próbują szkołę upartyjnić. Próbują wprowadzić indoktrynację zamiast szkoły nowoczesnej, zamiast szkoły, która uczy otwartych postaw, która uczy samodzielnego myślenia. Dzisiaj rządzący chcą sami formować naszych uczniów. Na to nie ma naszej zgody. (…) Dlatego zwrócę się do koleżanek i kolegów z Koalicji Obywatelskiej o przygotowanie wniosku o odwołanie ministra Czarnka" – powiedział Rafał Trzaskowski. Przemysław Czarnek pełni urząd ministra edukacji i nauki w drugim rządzie Mateusza Morawieckiego od 2020 roku. 

Czaplinek - nieznani sprawcy wysadzili bankomat

Trzaskowski: "Rządzący zniszczyli polską szkołę"

Prezydent Warszawy zarzucił rządzącym, że "zniszczyli polską szkołę". Zwrócił uwagę, że "w ostatnich miesięcy polska szkoła borykała się z problemami związanymi z epidemią", a "samorządowcy starali się organizować pracę szkół". "Dzisiaj szkoła ma wiele problemów, choćby powrót do normalności po epidemii" – oznajmił.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Czy Przemysław Czarnek powinien pozostać na stanowisku ministra edukacji i nauki?
Źródło: Minister Czarnek do odwołania? Rafał Trzaskowski zapowiada wniosek w tej sprawie