wosjka w ukrainie

i

Autor: PAP/EPA/Zsolt Czegledi/screen Twitter

Mieszkańcy małego miasteczka zatrzymali rosyjskie czołgi. Ukraińcy nie byli uzbrojeni [WIDEO]

2022-02-27 14:08

Cały czas trwają walki w Ukrainie. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak mieszkańcy Koriukówki w obwodzie czernihowskim zatrzymali rosyjskie czołgi. Jak podkreślają ukraińskie media, mieszkający tam ludzie nie byli uzbrojeni.

Cały czas trwają walki w Ukrainie. W nocy wojska rosyjskie przeprowadziły m.in. kolejny atak na Kijów. Armii ukraińskiej udało się go odeprzeć. Zaatakowano również Charków. Jak podały władze Ukrainy, miasto nie zostało opanowane przez Rosjan.

Sprawujemy całkowitą kontrolę nad Charkowem! Siły zbrojne, policja, obrona terytorialna działają i miasto jest całkowicie oczyszczane z wroga. Rosyjski wróg jest absolutnie zdemoralizowany. Gdy tylko zobaczy żołnierzy ukraińskich, poddaje się - napisał szef obwodowej administracji Ołeh Syniehubow.

Więcej tutaj: Atak Rosji na Ukrainę. Władze obwodowe Charkowa: odzyskaliśmy pełną kontrolę nad miastem

Zbiórka dla Ukraińców w bydgoskich Młynach Rothera

W niedzielę rano doszło także do zatrzymania rosyjskich wojsk w małej miejscowości Koriukówka - ok. 15 tysięcy mieszkańców - w obwodzie czernihowskim. Mieszkańcy tych rejonów weszli na drogę i zatrzymali kolumnę Rosjan. Jak podają ukraińskie media, ludzie nie byli uzbrojeni.

Potężny wybuch w bazie paliwowej pod Wasylkowem. Strażacy nie mogą przystąpić do gaszenia [ZDJĘCIA]

Źródło: Mieszkańcy małego miasteczka zatrzymali rosyjskie czołgi. Ukraińcy nie byli uzbrojeni [WIDEO]