Metro

i

Autor: pixabay.com Metro

W weekend zmiany w metrze - jak kursują pociągi linii M1 16 i 17 października?

2021-10-11 14:13

Mieszkańcy i mieszkanki Warszawy muszą się przygotować na zmiany w kursowaniu pociągów linii M1. Stołeczne metro zapowiedziało prace konserwacyjne na 16 i 17 października. Co się zmieni? Tego dowiecie się z artykułu.

Na weekend, 16 - 17 października, zaplanowano prowadzenie prac modernizacyjnych na linii M1. Remontowana będzie podstacja trakcyjno-energetyczna na stacji Ursynów. Jest to konieczne ze względu na wiek infrastruktury - podstacje trakcyjno-energetyczne ursynowskiego odcinka metra powstały w trakcie budowy na przełomie lat 80. i 90. a teraz wymagają modernizacji. Z tego powodu metro wprowadza zmiany w kursowaniu pociągów linii M1. Składy będą jeździły tylko na trasie Wilanowska – Młociny. Dla pasażerów i pasażerek przewidziano komunikację zastępczą. Szczegóły weekendowych zmian w metrze znajdziecie w dalszej części artykułu.

Potyczka jelenia z wilkiem. Nadleśnictwo Szczytno opublikowało wyjątkowe nagranie

Krótsza trasa pociągów linii M1

Prace potrwają od początku kursowania w sobotę, do końca kursowania w niedzielę. W tym czasie pociągi będą jeździły tylko pomiędzy stacjami: Wilanowska - Młociny.  Obowiązywał będzie normalny rozkład jazdy, tj. w sobotę, 16 października - sobotni, wraz z kursami nocnymi, a w niedzielę, 17 października, świąteczny, bez kursów nocnych.

Komunikacja zastępcza 16-17 października

Na ursynowskim odcinku metra pasażerów przewiozą autobusy zastępczej linii ZM1, które pojadą trasą: METRO KABATY – al. Harcerzy Rzeczypospolitej – Rolna – al. Wilanowska – Puławska – METRO WILANOWSKA.

Inaczej pojadą autobusy linii 710, 724 i 742. Nie zakończą kursów na pętli Os. Kabaty, tylko dojadą do pętli Metro Wilanowska, ulicami: Wąwozowa – al. Komisji Edukacji Narodowej – al. Harcerzy Rzeczypospolitej – Rolna – al. Wilanowska – METRO WILANOWSKA.

Źródło: wtp.waw.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: W weekend zmiany w metrze - jak kursują pociągi linii M1 16 i 17 października?