Utrudnienia w warszawskim metrze

i

Autor: pixabay Utrudnienia w warszawskim metrze

Spore utrudnienia w kursowaniu metra! Zamkną stacje na Pradze

2021-11-02 15:55

Od 6. listopada część stacji na drugiej linii metra będzie wyłączona z użytkowania. Ostatnią otwartą stacją na Pradze - będzie stacja Dworzec Wileński. Przeczytaj, co się stało i jak długo to potrwa!

Pogadane z Dawidem Kwiatkowskim

Spore utrudnienia w metrze!

Utrudnienia spowodowane łączeniem nowych stacji ze starymi potrwają przez tydzień. Od 6 do 13 listopada pociągi drugiej linii metra będą jeździć pomiędzy stacjami Księcia Janusza i Dworzec Wileński. Wyłączone z ruchu będą stacje Trocka, Targówek i Szwedzka.

- Budowa bródnowskiego odcinka drugiej linii metra wchodzi w kolejną fazę. Powstające stacje na Bródnie trzeba zintegrować z funkcjonującym odcinkiem trasy – ułożyć kable energetyczne, telefoniczne, systemów sterowniczych i światłowody, by zapewnić łączność z dyspozytorniami i centralą na STP Kabaty. Prace wymagają czasowego wyłączenia stacji Trocka, Targówek Mieszkaniowy i Szwedzka. Z tego powodu od 6. do 13. listopada pociągi będą jeździły na trasie: Dworzec Wileński – Księcia Janusza - mówi rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego Tomasz Kunert.

W zamian na warszawskie drogi wyjedzie więcej autobusów. Zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa ZM2: METRO TROCKA – Trocka – Unicka (dawniej Pratulińska) – Handlowa – Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Gorzykowska – Radzymińska – al. „Solidarności” – Targowa – DW. WILEŃSKI. Autobusy linii 140, 199, 245, 340 i 738 będą kursowały na trasie wydłużonej do Dworca Wileńskiego. Autobusy linii 527 dojadą do Dworca Wschodniego. Na odcinku ograniczonym przystankami Bieżuńska i Dworzec Wileński (w przypadku linii 527 pomiędzy przystankami Metro Trocka a Dworzec Wileński) pojazdy będą zatrzymywały się tylko na przystanku Szwedzka.

Kursowanie autobusów linii 269 zostanie zawieszone. Autobusy linii 169 i 500 będą kursowały częściej. ZTM uprzedza, że w noce z 5. na 6. oraz z 13. na 14. listopada metro będzie kursować krócej - ostatni pociąg odjedzie z peronu o godz. 0:30.​

Czytaj także: Sąd odrzucił skargę wojewody ws. Marszu Niepodległości! Organizatorzy oburzeni

Sonda
Czy Warszawa jest bezpiecznym miastem?
Źródło: Spore utrudnienia w kursowaniu metra! Zamkną stacje na Pradze