Lionel Messi

i

Autor: PAP / EPA / Rafael Marchante POOL Lionel Messi

MESSI ODCHODZI Z BARCELONY - jakie są powody? Gdzie będzie grał?

2021-08-06 10:17

To aktualnie najbardziej sensacyjna wiadomość całego piłkarskiego świata! Lionel Messi, jeden z najlepszych piłkarzy w historii futbolu, odchodzi z FC Barcelony, z którą związana była niemal cała jego zawodowa kariera. Dlaczego piłkarz nie zostanie w klubie i gdzie może teraz zagrać? O tym w naszym artykule

Lionel Messi odchodzi z FC Barcelony! Ta sensacyjna wiadomość wstrząsnęła światem piłki nożnej. Argentyńczyk jest powszechnie uważany za jednego z najwybitniejszych piłkarzy w dziejach, wielokrotnie wybierany w różnych plebiscytach na najlepszego futbolistę. Cała jego seniorska kariera związana była z klubem legendą - FC Barceloną. W barwach Barcy Messi 4 razy miał okazję unieść puchar Ligi Mistrzów. Na wymienienie innych sukcesów Argentyńczyka zdobytych z katalońską drużyną, nie starczyłoby tu miejsca. Związek piłkarza i klubu wydawał się wieczny. A jednak - FC Barcelona w oficjalnym komunikacie powiadomiła o tym, że nie doszło do podpisania nowego kontraktu z Lionelem Messim. Jakie były tego powody? Gdzie może zacząć grać Messi? O tym w dalszej części artykułu.

Toby wychowywana przez człowieka nigdy nie będzie dzika

Dlaczego Messi odchodzi z Barcelony? Nie chciał tego ani on, ani klub!

Przedłużenie kontraktu Messiego z Barceloną wydawało się dla wszystkich czymś pewnym. Jeszcze na początku sierpnia nie zanosiło się na żadną sensację. W czwartek FC Barcelona wydała jednak komunikat, w którym poinformowała, że nowa umowa nie została podpisana. Wskazano tam też na powody.

Jak podano, na przeszkodzie stanęły kwestie finansowe i strukturalne związane z przepisami hiszpańskiej ligi. Chodzi o limity płacowe obowiązujące w La Liga. Zatrzymanie Messiego oznaczałoby ich przekroczenie. Zarówno jednak klub jak i piłkarz byli zdeterminowani, by utrzymać kontrakt. Stąd obniżka pensji Messiego. Piłkarz zgodził się na 66,6% obniżkę płacy. Z 60mln € do 20mln €. To jednak nie wystarczyło. Limit i tak zostałby przekroczony. By Messi mógł pozostać w FC Barcelona, klub musiałby zwolnić kilku innych piłkarzy, a na to nie mógł sobie pozwolić.

Inne powody - Messi chce wygrywać

Komentatorzy na całym Świecie wskazują też na inne powody. FC Barcelona w ostatnich czasach nie zachwyca wynikami. Lionel Messi chce zaś kolejnych triumfów. O tym, że mógłby zmienić barwy z tego powodu, mówiło się już po głośnym upokorzeniu w ćwierćfinale LM, kiedy to Barcelona przegrała z Bayernem 2:8.

Gdzie zagra Messi? Kilka klubów ostrzy zęby na Argentyńczyka

Teraz wszyscy zadają sobie pytanie, gdzie będzie grał Lionel Messi? 34 letni piłkarz nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony klubów. Wśród najbardziej prawdopodobnych kandydatów na nowych pracodawców piłkarza wymienia się Manchester City i Paris Saint-Germain - to kluby zdolne udźwignąć pensję Messiego. Wśród fanów mówi się też o innych możliwościach. Wiele osób chciałoby zobaczyć Messiego w Serie A - Inter Mediolan lub Juventus Turynn.

Źródło: MESSI ODCHODZI Z BARCELONY - jakie są powody? Gdzie będzie grał?